Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Brazylia

Guarapari

Guarapari

Brazylia

Itacaré

Itacaré

Brazylia

Tiradentes

Tiradentes

Brazylia

Ouro Preto

Ouro Preto

Brazylia

Porto Seguro

Porto Seguro

Brazylia

Argentyna

Buenos Aires

Machu Pichu

Machu Pichu

Peru

Lima

Lima

Peru

Miejscowości

Brazylia    •    Argentyna    •    Peru 

ZNAJDŹ SWÓJ SCRIPT

BÚZIOS
_MG_9041.jpg

Miasteczko położone na półwyspie, około 2 godzin drogi od Rio de Janeiro, poszczycić się może 27 słonecznymi plażami i bogatym życiem nocnym w niezliczonych klubach, restauracjach i barach. Mała wioska, jaką kiedyś było Buzios przekształciło się w wyrafinowany, modny kurort, w którym nie ma wielkich hoteli, tylko urocze niewielkie, bardzo przytulne hoteliki nazywane przez Brazylijczyków pousadas.

MANAUS
Vista aérea da floresta

Stolica Amazonii, położona w dżungli nieopodal miejsca gdzie łączą się rzeki Rio Negro i Amazonka. Miasto to jest wspaniałą bramą do ekscytujących wypraw w głąb największego i najważniejszego lasu deszczowego świata. W mieście znajdują się pływające doki dostosowujące się do zmian stanu wody na Amazonce. Manaus jest ważnym międzynarodowym portem morskim, mimo iż od morza dzieli je 1500 km.

SALVADOR
Fitinhas do Bonfim

Salvador nazywany jest przez jednych „Czarnym Rzymem” ze względu na swoją obfitość życia religijnego z dużym udziałem afrykańskiej tradycji i niezwykłej kultury, do dziś kultywowanej przez czarnych mieszkańców miasta. Inni z kolei nazywają Salvador miastem szczęścia gdzie rytm sam zmusza stopy do tańca, spontaniczność i uśmiechy są wręcz zaraźliwe. To do tego miasta Brazylijczycy z całego kraju przyjeżdżają po to, aby poczuć najmocniej smak brazylijskiego życia

SÃO LOURENÇO
IMG_8748.JPG

Miasteczko uzdrowiskowe oddalone od Rio de Janeiro o 225 km. Poszukiwane przez rodziny, słynie z wód uzdrowiskowych.

MORRO DE S.PAULO

Jedna z najbardziej malowniczych wysp położonych w stanie Bahia. Spotkamy tutaj wspaniale hotele położone nad brzegiem morskim z kryształową wodą.

ITACARÉ

Jedyne miejsce gdzie plaże są podzielone (porośnięte)roślinnością tropikalną. Można też płynąć rzeką podziwiając jej wspaniałe, kamieniste brzegi.

BRAZYLIA
ANGRA DOS REIS

Tylko 2 godziny drogi od Rio de Janeiro znajduje się to magiczne miejsce złożone z setek maleńkich i trochę większych wysepek otoczonych wspaniałymi plażami z uroczymi zatoczkami i oblewanych ciepłymi wodami Atlantyku. Pomiędzy wysepkami rozciągają się wąskie mostki umożliwiające turystom przemieszczanie się. Miasto Angra jest portem rybackim. Hotele usytuowane są na przedmieściach.

FOZ DO IGUAÇÚ
IMG_0654.JPG

Spadająca z wysokości 80 m rzeka Iguacu tworzy 275 oddzielnych mniejszych wodospadów. Większa część wodospadów znajduje się już w Argentynie, gdzie można podziwiać je z bliska, natomiast na terenie Brazylii z obszaru Parku Narodowego można oglądać całe wodospady z daleka, co wywiera ogromne wrażenie. Przy wodospadach położone jest miasteczko Foz do Iguacu

RIO DE JANEIRO
DSC_1865_edited.jpg

Jedno z najpiękniej położonych miast na świecie –  „wciśnięte” pomiędzy malownicze, urwiste wzgórza, nad zatoką Guanabra – założone zostało w 1555 roku. Nazywane jest „a cidade maravilhosa” – wspaniałe miasto. Najsłynniejszą plażą miasta jest licząca około 3 km Copacabana. Charakterystycznymi punktami krajobrazu miasta są dwa wzgórza: Głowa Cukru oraz Corcovado ze statuą Chrystusa na szczycie. W mieście zachowały się liczne zabytki z okresu

kolonialnego. Znajduje się tutaj również największy stadion sportowy na świecie –Maracana, mieszczący 200 tys. widzów. Współczesne Rio de Janeiro jest miastem bardzo nowoczesnym, o śmiałych rozwiązaniach architektonicznych wybitnych brazylijskich projektantów. Jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest odbywający się co roku karnawał, trwający 4 dni poprzedzające Środę Popielcową. W zabawach uczestniczy około 5 mln osób, które tańczą narodowy brazylijski taniec – sambę.

Mniej zamożnym turystom Rio zaoferować może wiele niedrogich restauracji, darmowe plaże, a przede wszystkim przyjazną atmosferę i mnóstwo atrakcji do zwiedzania.

PETRÓPOLIS
IMG_1674.JPG

Miasto królewskie położone w malowniczych górach. Można tu zobaczyć piękna katedrę, pałac królewski  i pałac kryształowy.

OURO PRETO
IMG_3614.JPG

Malownicze miasteczko z epoki złota położone w górach. Można w nim zobaczyć wspaniałe kościoły pokryte złotem i piękne uliczki. Wieczorami odczuwa się tu atmosferę  XVII wieku.

TIRADENTES

Jedno z ciekawszych miasteczek historycznych najlepiej zachowanych z epoki kolonizacji.

PARATY
DSC_1639_edited.jpg

Miasteczko – kurort, które odwiedzają znani ludzie ze świata artystycznego, oddalone od Rio de Janeiro o 252 km. Jedno z najbardziej malowniczych nadmorskich miasteczek historycznych. Można tu wypocząć zwiedzając piękne Wyspy Tropikalne, popływać w krystalicznej wodzie, a wieczorem, w malowniczej scenerii z wieku XVIII, zjeść kolację.

APARECIDA
IMG_1933.JPG

Sanktuarium Matki Bożej Aparecidy, oddalone od Rio de Janeiro o 261km . Jest jednym z największych świątyń w świecie. Zbudowane w formie krzyża może pomieścić 45 tysięcy ludzi 

PORTO SEGURO

Miasto historyczne jedno z najbardziej uczęszczanych nie tylko ze względu na swą urodę. „Smakosze” alkoholi znajdą tu nie lada atrakcję –  jedyną w świecie „pasarela do alcol” – alkoholowy deptak, na którym można mile spędzać długie wieczory przy typowo brazylijskiej muzyce

GUARAPARI

Miasteczko typowo letniskowe oddalone od Rio de Janeiro o 490 km, z pięknymi plażami.

BUENOS AIRES
IMG_2639.JPG

Buenos Aires Stolica Argentyny jest również nazywana stolicą tanga.

ZIEMIA OGNISTA

Ziemia Ognista-Patagonia Ziemia bezludna z pięknym lodowcem Pepito Moreno.

ARGENTYNA
 
PERU
 
LIMA

Lima jest nazywana Miastem Królów. W czasach hiszpańskich była najbogatszym i największym miastem Ameryki Południowej.

CUSCO

Cusco – kolebka imperium Inków. Zabytki z czasów ich panowania, a także oryginalną indiańską kulturę poznaje się właśnie tutaj.

MACHU PICCHU

Machu Picchu – zagubione w dżungli i nigdy nie odkryte przez konkwistadorów legendarne miasto Inków.