04
dni
Manaus

Dzień 01: Manaus - Amazonas

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Manaus - stolicy stanu Amazonas. Zwiedzanie Manaus - miasta, które w ciągu ostatnich 50 lat urosło z rozmiarów niewielkiego miasteczka do wielomilionowej metropolii. Na pierwszy rzut oka jest ono podobne do innych miast brazylijskich. Są to jednak tylko pozory. Oto znajdujemy się pośrodku wielkiego „niczego”, a w każdą ze stron mamy tysiące kilometrów dziewiczej dżungli. Czasy świetności Manaus przeżywało w XIX wieku, kiedy to Amazonas było jedynym na świecie dostawcą gumy. Z czasów kauczukowych zachowało się kilka wystawnych budynków jak Teatr, Targownica miejska. Rejs statkiem do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: czarne Rio Negro z brązowymi Rio Solimões. Od tego miejsca, wody tych rzek tworzą Amazonkę i płyną wiele kilometrów dalej nie mieszając się. Po zwiedzaniu, zakwaterowanie w amazońskich loggiach w dżungli. Po kolacji nocna wyprawa łodzią - obserwacja  kajmanów w ich naturalnym środowisku. Powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 02: Amazonas

Śniadanie. Wizyta w wiosce Caboclos. Będziemy mogli podglądnąć ich życie i kulturę tak długo pogardzaną przez białych, ale równocześnie mającą duży wpływ na legendy, tańce, muzykę i kuchnię brazylijską. Po lunchu wycieczka łodziami połączona z obserwacją lokalnej flory i fauny. Łowienie piranii. Kolacja i nocleg w dżungli.

 

Dzień 03: Amazonas

 Naturalna pobudka odgłosami budzącej się życia dżungli. Śniadanie. Wycieczka piesza w głąb amazońskiej dżungli. Warto pamiętać, że w  lesie deszczowym występuje największe zróżnicowanie biologiczne na Ziemi. Nigdzie indziej nie ma tak wielu gatunków roślin i zwierząt a brazylijska część Amazonii pozostaje jednym z najbardziej odizolowanych regionów na świecie. Rzeczy potrzebne na wyprawę: Lekkie buty, spodnie z długimi nogawkami, lekki sweter lub koszula, środki przeciw insektom, płaszcz przeciwdeszczowy.

 

Dzień 04: Amazonas

Śniadanie i transfer na lotnisko.

Camille Santos  

    +55 21 998 622 229 

Email: camille@pallottitour.com
 Skype: camille.pallottitour 

Casimiro Pac 
+48 516 738 421 

Email: casimiro@pallottitour.com 

Skype: casimiro2

Pallotti Tour Agência de Viagens LTDA
 
CNPJ: 07.772.005/0001-81
Niterói - Rio de Janeiro - Brasil
Cadastur: 19.022680.10.0001-3 
cadastur-logo.png
  • Facebook Social Icon
  • Twitter ícone social
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram ícone social
Desenvolvimento: mscriacao@gmail.com - 21 98176-2047 (Marcello Santos)