Árvores na água
04
dni
Manaus

Dzień 01: Manaus - Amazonas

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Manaus - stolicy stanu Amazonas. Zwiedzanie Manaus - miasta, które w ciągu ostatnich 50 lat urosło z rozmiarów niewielkiego miasteczka do wielomilionowej metropolii. Na pierwszy rzut oka jest ono podobne do innych miast brazylijskich. Są to jednak tylko pozory. Oto znajdujemy się pośrodku wielkiego „niczego”, a w każdą ze stron mamy tysiące kilometrów dziewiczej dżungli. Czasy świetności Manaus przeżywało w XIX wieku, kiedy to Amazonas było jedynym na świecie dostawcą gumy. Z czasów kauczukowych zachowało się kilka wystawnych budynków jak Teatr, Targownica miejska. Rejs statkiem do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: czarne Rio Negro z brązowymi Rio Solimões. Od tego miejsca, wody tych rzek tworzą Amazonkę i płyną wiele kilometrów dalej nie mieszając się. Po zwiedzaniu, zakwaterowanie w amazońskich loggiach w dżungli. Po kolacji nocna wyprawa łodzią - obserwacja  kajmanów w ich naturalnym środowisku. Powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 02: Amazonas

Śniadanie. Wizyta w wiosce Caboclos. Będziemy mogli podglądnąć ich życie i kulturę tak długo pogardzaną przez białych, ale równocześnie mającą duży wpływ na legendy, tańce, muzykę i kuchnię brazylijską. Po lunchu wycieczka łodziami połączona z obserwacją lokalnej flory i fauny. Łowienie piranii. Kolacja i nocleg w dżungli.

 

Dzień 03: Amazonas

 Naturalna pobudka odgłosami budzącej się życia dżungli. Śniadanie. Wycieczka piesza w głąb amazońskiej dżungli. Warto pamiętać, że w  lesie deszczowym występuje największe zróżnicowanie biologiczne na Ziemi. Nigdzie indziej nie ma tak wielu gatunków roślin i zwierząt a brazylijska część Amazonii pozostaje jednym z najbardziej odizolowanych regionów na świecie. Rzeczy potrzebne na wyprawę: Lekkie buty, spodnie z długimi nogawkami, lekki sweter lub koszula, środki przeciw insektom, płaszcz przeciwdeszczowy.

 

Dzień 04: Amazonas

Śniadanie i transfer na lotnisko.