IMG_3614.JPG
03
dni
Miasta Historyczne

Dzień 03: Rio de Janeiro - Petrópolis - Ouro Preto

Śniadanie. Wyjazd w stronę miasta Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis, założone przez Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889 r. Zobaczymy Muzeum Imperial /z zewnątrz/, Palacio de Cristal (Kryształowy Pałac z 1884 r.) - konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem oraz przestrzenią wystawową, Hotel Quintadinha zbudowany w 1945 r., który miał być najlepszym hotelem –kasynem, Katedrę de São Pedro. Po przerwie obiadowej będziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. 

 

Dzień 02: Ouro Preto - Mariana - kopalnia złota - Ouro Preto

Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVII w. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentów. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z tamtejszej epoki baroku /bilety –ok. 10 USD/. Po przerwie obiadowej pojedziemy do fascynującego kolonialnego miasta Mariana z  XVIII – wieczną Mina da Passagem (kopalnią złota, która była eksploatowana jeszcze 15 lat temu). Zjazd do Kopalni. W samym miasteczku Mariana zobaczymy katedrę -  Catedral de Nossa Senhora da Assunção. W katedrze znajdują się niemieckie organy z 1701 r. Powrót do hotelu. Kolacja. 


 

Dzień 03: Ouro Preto - Congonhas - Rio de Janeiro

Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Congonhas, do zobaczenia skarby sztuki późnego baroku. Na uwagę zasługują arcydzieła Aleijadinho, 12 naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplanadzie sanktuarium Bom Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach Via Crucis (Droga Krzyżowa). W godzinach wieczornych przyjazd do Rio de Janeiro.