lençois8.JPG
06
dni
Lençóis Maranhenses

Dzień 01: São Luiz

Przylot do São Luís stolicy stanu Maranhão. Miasto jest położone na wyspie, otoczonej przez wody Zatoki São Marcos, Zatoki São José i Oceanu Atlantyckiego. Znajduje się zaledwie dwa stopnie na południe od równika, stąd panuje tu wilgotny tropikalny klimat. Miasto jest dla wielu turystów bazą do dalszej wyprawy do parku narodowego Lençóis Maranhenses.  Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży i w zależności od godziny przyjazdu - city tour po centrum historycznym z przewodnikiem. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 02: São Luiz - Barreirinhas

Wczesne śniadanie. Po śniadaniu o godzinie 7.00 wyjazd w kierunku Barreirinhas do bramy parku Lençóis Maranhenses, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych w Brazylii. Czas podróży- ok. 3 godzin. Transfer do hotelu. Odpoczynek i ok. godziny 14.00 rozpoczniemy wyprawę do Lagoa Azul/Niebieskiego Jeziora/. Zostaniemy tutaj podziwiając zachód słońca.  Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Porto Preguiças Resort.

 

Dzień 03: Barreirinhas  

Śniadanie. O godzinie 8.30 będziemy poznawać jedną z najczystszych rzek Cardoza, słynącą z krystalicznej i spokojnej wody. Powrót do hotelu ok. 13.00. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 04: Caburé 

Śniadanie. O godzinie 8.30 wycieczka rzeka Rio Preguiça. Zwiedzając miejscowe wioski Vassouras, Mandacaru, Atinas. Transfer do hoteliku (pensjonat)- Rancho dos Lençóis w Caburé. Po południu o godzinie 17.00 wypłyniemy na tour fotograficzny - obserwacja ptaków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.  

 

 

Dzień 05: São Luiz

Śniadanie i o godzinie 8.30 spacer ok 1.5- godzinny aż do miejsca, gdzie znajdują się wydmy Lençóis. Powrót do hotelu - samochodami 4x4. O godzinie 14.00 wyjazd do Barreirinhas szybkimi motorówkami. 16.30 autobusem do São Luiz. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 06: São Luiz 

Śniadanie i transfer na lotnisko.