top of page

Kiedy podróżować do Brazylii?

Dowiedz się, kiedy są święta, dni wolne, sezon wakacyjny i najlepszy okres na wizytę w Brazylii!!!


Każda podróż wymaga planowania, szukamy najlepszych ofert, hoteli, lotów, tak żeby wszystko odpowiadało naszym zapotrzebowania i budżetowi.

Przed podróżą warto poszukać informacji o miejscu docelowym. Przedstawimy kilka wskazówek dla tych, którzy zamierzają odwiedzić Brazylię, jaki jest najlepszy czas, kiedy są wakacje i wolne dni, aby uciec od wysokich cen.


Okres, w którym Brazylijczycy podróżują najwięcej, a co za tym idzie ceny są wyższe, to miesiące wakacyjne: styczeń, luty, lipiec i grudzień. Do tego okresu trzeba jeszcze dołączyć dni ustawowo wolne od pracy. Jak w większości krajów, jeśli święto wypada w środku tygodnia to wolne jest przedłużane tworząc tzw. długi weekend. Dlatego na długie weekendy hotele przygotowują pakiety, obejmujące długie weekendy, z cenami odpowiednio wyższymi.


W pozostałym okresie mamy do czynienia z tzw. podróżowaniem „poza sezonem”. Oczywiście wtedy ceny w hotelach i wejściówki do punktów turystycznych są niższe.


Święta państwowe w Brazylii to:

Styczeń: 1 stycznia – Nowy Rok. To również miesiąc letnich wakacji.

Luty i marzec: Karnawał – wolne od piątku po Tłustym Czwartku do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Wolne ruchome.

Kwiecień: Wielkanoc, wolne rozpoczyna się w Wielki Czwartek i trwa do Niedzieli Wielkanocnej. 21 kwietnia – Tiradentes – wolne związane z historią Brazylii.

Maj: 1 maja – Święto Pracy

Czerwiec: Boże Ciało, wolne ruchome.

Lipiec: czas wakacji zimowych.

Sierpień: bez dni wolnych ustawowych.

Wrzesień: 7 września – Święto Niepodległości Brazylii.

Październik: 12 października, Matki Bożej z Aparecida, patronki Brazylii; 15 października – Dzień Nauczyciela.

Listopad: 2 listopada Wszystkich Zmarłych; 15 listopada – dzień Proklamacji Republiki.

Grudzień: 25 grudnia – Boże Narodzenie. Początek letnich wakacji.


Wiele miast i stanów w Brazylii również ma własne dni świąteczne. Poza świętami narodowymi, są to dni założenia miasta i dzień jego patrona. Z reguły miasto ma 2 dni ustawowo wolne od pracy w ciągu roku. Dla przykładu w Rio de Janeiro, 20 stycznia jest dniem wolnym, ponieważ obchodzony święto patrona miasta Świętego Sebastiana.
J​eśli lubisz imprezy, emocje i upały, miesiące styczeń, luty i grudzień są idealne, nawet przy wyższych cenach, warto odwiedzić Brazylię w tym czasie. Jeśli poza latem preferujesz łagodniejszy, chłodniejszy klimat, miesiące kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień są również idealne. Miesiące marzec i listopad to pory roku z największą ilością opadów, ale jest to bardzo zróżnicowane w zależności od regionu.W Brazylii jest gorąco przez cały rok, tylko zimą, w regionie południowym lub w rejonach górzystych temperatura jest niższa. Jednak w Brazylii śnieg jest bardzo rzadki. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do temperatur poniżej 0 stopni w Brazylii jest zawsze gorąco!
Podróżować do Brazylii jest dobrze przez cały rok! Możesz na nas liczyć, mamy 16-letnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów dla Polaków. Zaopiekujemy się twoją grupą, rodziną i przyjaciółmi, aby przez cały rok odkrywać to, co najlepsze w Brazylii. Porozmawiaj z nami, przygotowujemy ekskluzywne i niepublikowane programy.

Z radością powitamy Ciebie tutaj!
0 comentário

Comments


bottom of page