top of page

Lecę do Brazylii. Co muszę spakować?

Wielu turystów udających się do Brazylii ma wątpliwości, co zabrać ze sobą. Pierwsza wskazówka dotycząca podróży brzmi: dobrze oznacz swój bagaż i nie odrywaj od niego wzroku. Nie proś nikogo, aby nadzorował Twój bagaż, gdy idziesz do łazienki, zabierz go ze sobą. Nie zostawiaj bagażu i toreb w miejscach odległych od Ciebie, ani na lotnisku, ani w hotelach. Zawsze miej swoją walizkę pod ręką. 

Dokumenty:

paszport, bez niego nie można podróżować. Brazylia nie wymaga od Polaków wizy, Polacy mogą przebywać w Brazylii do 3 miesięcy bez wizy. Warto także zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne.

 Szczepionki:

Nie ma już wymagań dotyczących szczepionek na Covid 19, ale jeśli zamierzasz odwiedzić region Amazonii, dobrze jest być zaszczepionym na żółtą febrę.

 Odzież:

Brazylia to kraj tropikalny, więc nie trzeba zabierać ze sobą bardzo ciepłych kurtek (chyba, że ​​wybieramy się w góry w czerwcu, lipcu i sierpniu), wystarczy lekkie ubranie, wygodne buty i mały plecak do noszenia dokumentów, odzież wodoodporna. 

Akcesoria:

Kapelusz i czapka będą dobrze używane. Płaszcze przeciwdeszczowe lub parasole można łatwo kupić, więc nie przejmuj się tym zbytnio. Unikaj noszenia biżuterii, im mniej przedmiotów przyciągających uwagę osób o złych intencjach, tym lepiej. 

Niezbędne przedmioty:

Warto mieć w walizce środek odstraszający komary, krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, żel alkoholowy, przejściówki do gniazdek, w Brazylii gniazdko 3-pinowe. 

Waluta/Pieniądze:

Walutą Brazylii jest REAL, który można łatwo wymienić na EURO lub DOLAR w kantorach wymiany walut. Unikaj noszenia przy sobie dużej ilości gotówki, dobrą radą jest skorzystanie z międzynarodowej karty kredytowej. 

Leki:

Dobrym pomysłem jest zażywanie własnych leków. Apteki w Brazylii wyglądają jak centra handlowe, sprzedają wszystko oprócz leków na receptę i nie wszędzie łatwo znaleźć tłumacza. Leki na grypę, gorączkę i problemy trawienne warto mieć w torebce. 

Kontakt:

Szukaj poważnych biur podróży, przewodników akredytowanych przez Ministerstwo Turystyki, hoteli z dobrymi rekomendacjami i reputacją. Podróżowanie to czas relaksu i cieszenia się życiem, z dobrym przewodnikiem unikniesz problemów!

 Czy spodobały Ci się nasze wskazówki? Udostępnij, a jeśli masz pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach.

0 comentário

Comments


bottom of page