top of page

Park Ptaków


Park Ptaków (Parque das Aves) znajduje się w Foz do Iguaçu, w stanie Paraná.

Jest to druga najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w mieście, ustępując jedynie Parkowi Narodowemu Wodospadów Iguaçu.W 1993 roku brytyjska para Anna i Carmel Croukamp, ​​pasjonaci ptaków, kupili ziemię o powierzchni 16 tysięcy hektarów lasów atlantyckich w pobliżu Parku Narodowego Iguaçu, z zamiarem stworzenia parku dla ptaków. W 11 miesięcy z własnych oszczędności zbudowali park i zaczęli przyjmować ptaki z całego świata. Park został otwarty w październiku 1994 roku.

Park jest jedyną instytucją na świecie, która koncentruje się na ochronie ptaków lasów atlantyckim i realizuje projekty przywracania zagrożonych gatunków ptaków.

W parku żyje około 1400 ptaków, gadów i płazów.Zwiedzając park, turysta idzie ścieżką przez las, mijając kilka szkółek ptaków, mając z nimi bliski kontakt. Znajduje się tu motylarnia, oraz bary z przekąskami z różnymi przekąskami.

Wizyta w ptasim parku to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto lubi oglądać ptaki z bliska i mieć pełny kontakt z naturą.Aby odwiedzić park i cieszyć się nim, idealnym rozwiązaniem jest zarezerwowanie co najmniej 2-3 godzin na wizytę. Park ptaków znajduje się bardzo blisko Parku Narodowego Iguaçu. W tym samym dniu można odwiedzić wodospady Iguaçu i park ptaków.

Chcesz odwiedzić park ptaków?! Skontaktuj się z nami! Mamy polskojęzycznych przewodników i całą strukturę, aby przyjąć Cię w Foz do Iguaçu, ze spokojem i bezpieczeństwem!


0 comentário

Commenti


bottom of page