top of page

Petrópolis - Miasto Piotra

Petrópolis to miasto oddalone o około półtorej godziny jazdy od Rio de Janeiro.

Nazwa miasta to hołd dla cesarza Brazylii, Piotra I (Pedro I), i tłumaczy się ją jako – miasto Piotra.Petrópolis było pierwszym planowanym miastem w Brazylii. Podczas jednej ze swoich podróży Piotr I zachwycił się miejscem, i marzył o tym, by wybudować tam dom i kupił tam ziemie. Lokalizacja blisko gór, przyjemny i chłodny klimat pozwalający na ucieczkę przed upalnym latem Rio de Janeiro. Jednak Piotr I nie zrealizował swojego marzenia, dopiero lata później jego syn Piotr II zbudował letni dom dla rodziny królewskiej, zakładając w ten sposób nowe miasto.

Ponieważ rodzina królewska spędzała wakacje w mieście, wielu arystokratów zaczęło mieszkać w okolicy a to przyciągnęło handel i urbanizację. Piotr I zachęcił wielu imigrantów przybyłych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii do wyjazdu do pracy w Petrópolis, dzięki czemu miasto rozrosło się stając się niemiecką kolonią z ich zwyczajami.
Jednym z odpowiedzialnych za urbanizację i planowanie miasta był niemiecki inżynier Júlio Frederico Koeler.

Zwiedzanie Petrópolis to jak cofnięcie się w czasie w historii Brazylii. Można wyobrazić sobie arystokratów spacerujących po lasach i zakładających miasta. Poza możliwością zwiedzenia domu rodziny królewskiej, który jest obecnie muzeum, istnieją również inne atrakcje, takie jak Pałac Quitandinha, pierwsze kasyno zbudowane w Brazylii, w którego architekturze zauważyć można dziedzictwo europejskich osadników. Oraz inne ważne budynki, np. dom księżniczki Elżbiety, dom ojca i twórcę pierwszego samolotu Santos Dumont.
Oprócz historii w Petrópolis mamy kontakt z przyrodą, górskim klimatem, lasem atlantyckim a także osobną atrakcją jaką jest wycieczka piwna. Petrópolis posiada wiele rzek i źródeł, co przyczyniło się do powstania tam pierwszego w Brazylii browaru – Bohemia. Obecnie korzystając z czystych wód rzek, w mieście znajduje się wiele innych browarów, więc po historycznej wycieczce nie ma nic lepszego niż wizyta w browarze i możliwość wzniesienia toastu z przyjaciółmi.Przyjdź i odkryj z nami Petrópolis.


0 comentário

Comments


bottom of page