top of page

W których miesiącach jest najwięcej opadów w Brazylii

Najlepsze terminy podróży do Brazylii opisaliśmy już tutaj. Ale dla tych, którzy planują podróż do Brazylii. Miesiące z mniejszą ilością opadów i niższymi temperaturami to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień, dla tych, którzy chcą pojechać do Rio de Janeiro, São Paulo, Minas Gerais i stanów na południu Brazylii. Te miesiące w Brazylii to jesień/zima i wczesna wiosna. Dla tych, którzy wybierają się na północ Brazylii, do miejsc takich jak Amazonas, Fortaleza, północ od Bahia, Rio Grande do Norte, jest odwrotnie, od kwietnia do września to miesiące z największą ilością opadów w tym regionie.
Brazylia to bardzo duży kraj, w związku z czym na południu panują przez cały rok bardziej zróżnicowane temperatury niż na północy.

Wszystko może się różnić. Latem – grudzień-styczeń – luty i marzec jest bardzo gorąco i późnym popołudniem istnieje duże ryzyko wystąpienia burz z piorunami.

Złota rada, czyli najlepsze miesiące na podróżowanie, taniej, poza sezonem i przy dobrej pogodzie: maj i wrzesień.

Pogoda może czasami być przewidywalna, ale ponieważ nie zawsze tak jest, nie można z tego powodu przestać podróżować! Planowanie jest niezbędne!

0 comentário

Commentaires


bottom of page