10
dni
PROGRAMY 2
São Paulo, Aparecida, Paraty, Rio de Janeiro
e Petrópolis

Skontaktuj się z nami i zadaj swoje pytania!

Casimiro Pac ( Po Polsku) 

Tel: 00 351 918 915 835

Email: casimiro@pallottitour.com • Skype: casimiro2

Camille Santos  (portugalski, angielski)

Tel: 00 55 21 998 622229

Email: camille@pallottitour.com • Skype: camille.pallottitour 

SKRIPT

Dzień 01: Warszawa - Polski

Zbiórka na lotnisku w Warszawie w hali odlotów. Wylot do Brazylii (Sao Paulo) przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Sao Paulo , przejazd do hotelu.Kolacja i nocleg

 

Dzień 02: São Paulo

Śniadanie. Czas na spotkanie w piekarni. Po spotkaniu   zwiedzanie Sao Paulo - starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze.  Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg

 

Dzień 03: São Paulo - Aparecida

Śniadanie przejazd do Aparecidy – jednego z największych sanktuariów maryjnych świata, do którego pielgrzymowali Jan Paweł II i Benedykt XVI. Następnie zwiedzanie pierwszej (starej) bazyliki poświęconej Matce Bożej z Aparecidy – świętej patronce Brazylii. Następnie wizyta w nowej bazylice, poświęconej w 1980 r. przez Jana Pawła II, będącej obecnie Bazyliką Matki Bożej Sanktuarium Narodowym Brazylii, gdzie obecnie znajduje się znaleziona przez rybaków figurka. Czas wolny . Kolacja, nocleg

 

Dzień 04:  Aparecida – Paraty

Śniadanie. Wyjazd do Paraty – miasto zalozone w XVI wieku .W 1958 jest uznane przez UNESCO Patrimônio Histórico. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 05: Paraty

Śniadanie. Rejs statkiem pomiędzy wyspami. Czas na odpoczynek opalanie, plywanie  Powrót do Paraty. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 06: Paraty – Rio de Janeiro

Śniadanie. przejazd na zwiedzanie Rio – panoramiczny objazd centrum  miasta, spacer po Sambadromie – miejscu, gdzie prezentują się szkoły samby podczas karnawału w Rio. Maracana . Następnie zwiedzanie Katedry Metropolitarnej, zbudowanej w kształcie piramidy. Spacer po głównym placu Rio Cinelândia, przy którym mieści Teatr Miejski, jeden z najważniejszych teatrów Brazylii, Biblioteka Narodowa  i Muzeum Sztuki. Następnie przejazd przez Aterro do Flamengo zielony rejon boisk i rodzinnego wypoczynku,  wjazd na  górę Głowa Cukru. Wjazd kolejką linową odbywa się dwustopniowo z postojem na niższym wzgórzu Urca Hill. Z obu wzgórz rozciąga się wspaniały widok na miasto, słynne plaże, zatoki, liczne wyspy, lotniska. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

 

Dzień 07: Rio de Janeiro

Śniadanie wycieczka na Wzgórze Corcovado z górującym  nad miastem, imponującym pomnikiem Chrystusa Odkupiciela – symbolem Rio. Pomnik, ukończony w 1931 r., stoi na wysokości 710 m n.p.m. Ostatni odcinek wycieczki odbędzie się kolejką ze stacji Cosme Velho. Po drodze podziwianie, nasadzonego w XIX w., największego na świecie “miejskiego” lasu tropikalnego, a także zatoki  Guanabara,  laguny Rodrigo de Freitas oraz wysp, leżących wokół Rio Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg. 

 

Dzień 08: Rio de Janeiro – Petrópolis – Rio de Janeiro 

Petrópolis - dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy  z zewnątrz Muzeum Imperial, Pałac de Cristal (Kryształowy Pałac  1884) - konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 - miał być najlepszym hotelem –kasynem ,Casa de Santos Daumont, Katedra de São Pedro.

 

Dzień 09: Rio de Janeiro

Sniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski

 

Dzień 10: Przylot do Polski

 Świadczenia:

 • transfer z i na lotnisko  

 • noclegi w hotelach 3*/4*

 • śniadania i obiadokolacje

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem 

 • polskojęzyczni przewodnic

 • 1 rejs statkiem  

 • bilety wstępu: Corcovado, Głowa Cukru

Cena  nie obejmuje:

 • dodatkowych wycieczek nieuwzględnionych w programie

 • napojów w czasie posiłków

 

Ważne informacje: Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów.

Camille Santos  (Portugalski, Angielski)

Tel: 00 55 21 998 622229

Email: camille@pallottitour.com
• Skype: camille.pallottitour 

Casimiro Pac 

0048 51673-8421

00 351 918 915 835

Email: casimiro@pallottitour.com • Skype: casimiro2

Cadastur: 19.022680.10.0001-3   CNPJ: 07.772.005/0001-81
 • Facebook Social Icon
 • Twitter ícone social
 • YouTube Social Icon
 • Instagram
Desenvolvimento: mscriacao@gmail.com - 21 98176-2047 (Marcello Santos)