top of page
Manaus 6.jpg
15
dni
PROGRAM 5

Argentyna - Brazylia

Buenos Aires - Foz do Iguaçu - Aparecida- Manaus - Petrópolis - Búzios

Dzień 1: Buenos Aires

Powitanie na lotnisku w Buenos Aires. Transfer do hotelu i śniadanie. Po krótkim wypoczynku, zwiedzanie Buenos Aires: Plaza de Mayo, Casa Rosada, Katedra, budynek Kongresu, najszersza ulica świata – Avenida 9 de Julio, teatr Kolumba, Cmentarz Recoleta gdzie pochowana jest Evita Peron. Po lunchu zwiedzanie Palermo. Następnie przejazd do kolorowej dzielnicy portowej pierwszych emigrantów „La Boca” z przepięknym „Caminito”. Wieczorem kolacja i podziwianie występów tancerzy w klubie tango. Powrót do hotelu i nocleg w Buenos Aires.

 

Dzień 2: Buenos Aires –Foz do Iguaçu

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Iguazu.Przejazd do Parque des Aves (Parku Ptaków), usytuowanym na ponad 4 hektarach subtropikalnego lasu, w którym żyje ponad 900 gatunków ptaków. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysuja sie wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają sie z urwiska o wysokości 90 m. Zwiedzanie wodospadów po stronie brazylijskiej. Msza święta. Powrót do hotelu i wypoczynek. Wieczorem wyjście kolacje połączoną ze spektaklem folklorystycznym - „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny, Meksyku, Boliwii i Paragwaju. Nocleg

 

Dzień 3: - Foz do Iguaçu

Śniadanie. Wycieczka do argentyńskiej części wodospadów w Parku Narodowym Foz de Iguazu. Piesza wyprawa, w trakcie której, z różnych punktów obserwacyjnych na szlaku wycieczki będzie można podziwiać wodospady, a szczególnie Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel). Wyprawa do lasu deszczowego i rejs łodzią w pobliże wodospadów. Przekroczenie granicy z Brazylią. Zakwaterowanie w hotelu. Msza święta. Kolacja i nocleg w Foz do Iguaçu.

Rzeczy potrzebne na wyprawę:

Ręcznik i suche rzeczy na przebranie.

 

Dzień 4: Foz do Iguaçu San Ignacio Mini-Argentyna

Przejazd do San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632r. Msza sw w miasteczku Wanda - miasteczka wybudowanego przez Polaków. Zakwaterowanie w hotelu w  Foz . Kolacja i nocleg

.

 

Dzień 5: Iguaçu - Săo Paulo – Aparecida

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Săo Paulo (zwanego Nowym Jorkiem Brazylii). Zwiedzanie Starówki z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz (pochodzący z roku 1770), Santo Antônio oraz Katedrę da Sé - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii, ufundowany już w 1554 r. Msza święta. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze. Wieczorem przejazd do Aparecida. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko bazyliki. Kolacja i nocleg.

 

Dzień6: Aparecida – Rio de Janeiro

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Msza święta. Olbrzymia Bazylika ma powierzchnię 18 tyś. m2 i może jednocześnie pomieścić 45 tyś. wiernych. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejazd do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja nocleg w Rio de Janeiro.

 

Dzień 7: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r. Msza święta w stożkowatej Katedrze Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś.wiernych). Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Sambodromo – miejsce corocznych parad karnawałowych, stadion Maracanã, Muzeum kamieni szlachetnych. Po kolacjiwyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma. Powrót do hotelu i nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 8: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze „Corcovado” (Garbatą Górę – 710 m. n.p.m.) zgórującąnadmiastemfigurąChrustusaZbawiciela (O Cristo Redentor). pociągiem przez las Tijuca. Z wagonów roztaczają sie wspaniałe widoki na górę i miasto. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczycie wzgórza msza święta u stóp figury. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na „Păo de Açúcar” (Głowę Cukru– 396m. n.p.m.). Indianie nazwali ja „Pau-na Acuqua”,co znaczy wysoka spiczasta góra. Portugalczykom słowa te kojarzyły się z „pão de açúcar”czyli głowami cukru. Granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon,Ipanema.Powrót do hotelu i kolacja. Nocleg w Rio.

Dzień 9: Rio de Janeiro - Manaus– Amazônia

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Manaus- stolicy stanu Amazonas.Msza święta i zwiedzanie Manaus - miasta, które w ciągu ostatnich 50 lat urosło z rozmiarów niewielkiego miasteczka do dwumilionowej metropolii. Na pierwszy rzut oka jest ono podobne do innych miast brazylijskich. Są to jednakże tylko pozory. Oto znajdujemy się pośrodku wielkiego „niczego” a w każdą ze stron mamy tysiące kilometrów dziewiczej dżungli. Czasy świetności Manaus przeżywało w XIX wieku, kiedy to Amazonas było jedynym na świecie dostawcą gumy. Z czasów boomu kauczukowego zachowało się kilka wystawnych budynków jak Teatro do Amazonas, Mercado Municipal. Rejs statkiem do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: czarne Rio Negro z brązowymi Rio Solimões. Od tego miejsca, wody tych rzek tworzą Amazonkę i płyną wiele kilometrów dalej nie mieszając się. Przywitanie regionalnym sokiem i zakwaterowanie w amazońskich loggiach w dżungli. Po kolacji nocna wyprawa łodzią na kajmany. Powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 10: Amazônia – wioska Indian

Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian Caboclos, których kiedyś na terenie Brazylii było aż 7 milionów - dziś zaledwie 200 000. Przez stulecia byli wykorzystywani i pogardzani. Dopiero w połowie XX wieku zostali oficjalnie uznani przez państwo. W latach 70tych zaczęto obejmować ich programami pomocowymi. Przetrwali głównie w odizolowanych regionach interioru. Będziemy mogli podglądnąć ich życie i kulturę tak długo pogardzaną przez białych, ale równocześnie mającą duży wpływ na legendy, tańce, muzykę i kuchnię brazylijską. Po lunchu, wycieczka łodziami połączona z obserwacją lokalnej flory i fauny. Łowienie piranii i możliwość kąpieli z białymi delfinami o ile będą . Kolacja i nocleg w dżungli.

 

Dzień 11: Amazônia – Manaus

Naturalna pobudka odgłosami budzącej się życia dżungli, z jej niezwykłymi odgłosami. Śniadanie. Wycieczka piesza wgłąb amazońskiej dżungli. Warto pamiętać, że w amazońskim lesie deszczowym występuje największe zróżnicowanie biologiczne na Ziemi. Nigdzie indziej nie ma tak wielu gatunków roślin i zwierząt a brazylijska część Amazonii pozostaje jednym z najbardziej odizolowanych regionów na świecie.

Rzeczy potrzebne na wyprawę:

Lekkie buty, spodnie z długimi nogawkami, lekki sweter lub koszula, środki przeciw insektom, lornetka, płaszcz przeciwdeszczowy..

 

Dzień 12: Amazônia – Manaus - Rio do Janeiro

Przylot do Rio. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na zakupy lub wypoczynek na plażach Copacabana. Kolacja i nocleg w Rio.

 

Dzień 13:  Rio de Janeiro - Petrópolis - Búzios

Śniadanie. Wyjazd do Petropolis - miasta założonego w 1843 roku - górskiej rezydencji, rządzącego Brazylią w latach 1831 - 1889 Pedra II. Petropolis to górski kurort otoczony bujnymi ogrodami, pamiątka po cesarskiej Brazylii. Msza święta w Katedrze św. Piotra z Alcantary, w której znajdują sięgrobowce ostatniego cesarza Brazylii - Dom Pedra II i jego rodziny. Zwiedzanie Muzeum Imperialnego i Casa Santos Dumont. Przejazd do Buzios na wypoczynek w słońcu w okolicach spektakularnych plaż. Kolacja i nocleg.

Dni 14: Búzios

Śniadanie. Wycieczka statkiem z mozliwoscia  pływania i nurkowania w krystalicznie czystych wodach oceanu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 15: Búzios

Śniadanie. Ostatnie chwile wypoczynku na plażach. Po południu transfer na lotnisko i wylot z Brazylii.

bottom of page