top of page
IMG_2277.jpg
10
dni
PROGRAM  - Brazylia i Argentyna
 
Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu  - Paraty

Dzień 01: Warszawa – Rio de Janeiro. 

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Brazylii (z przesiadką). 

18h40 -Przylot do Rio de Janeiro. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotel. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 02: Rio de Janeiro. 

Sniadanie i Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio – najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608 r., katedra św. Sebastiana.  Schody Selaron, Arcos da Lapa – akwedukt z XVII w., Praça Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, Czas wolny na plaży Copacabana. Opnioal: Kolacja na Churrascaria – grill z najlepszymi brazylijskimi mięsami. 

 

Dzień 03: Rio de Janeiro.

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę – 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela.  Przejzd stadion Maracanã muzeum, powrot do hotel. Czas wolny.. Opcional: Rio Scenarium Samba i Kolacja. 

 

Dzień 04: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd kolejką linową na Pão de Açúcar

(Głowę Cukru – 396 m n.p.m.), z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Ipanema. Leblon São Conrado. Powrót do hotelu.  Czas wolny.

 

Dzien 05: Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu 

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Parque das Aves. Przejazd do hotelu. Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju

 

Dzien 06: Foz do Iguaçu. 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku 

turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo.  Powrót do hotelu.

 

Dzień 07: Foz do Iguaçu. 

 Śniadanie. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka,

spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) – wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. 

 

Dzień 08: Foz do Iguaçu – Paraty 

Śniadanie. I transfer na lotnisko do Rio de janeiro. Przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem.  Zakwaterowanie w hotelu  i nocleg.

 

Dzień 09: Foz do Iguaçu –Paraty. 

Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. 

 

Dzień 10: Paraty – Rio de Janeiro. 

Śniadanie.Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski.

bottom of page