top of page

10 miast do odwiedzenia w Rio de Janeiro + Premia.

 

 1- Rio de Janeiro.

Stolica stanu Rio de Janeiro. O mieście zwanym Cudownym Miastem nie trzeba wiele pisać. Aby dobrze je poznać, potrzeba przynajmniej spędzić przynajmniej 3 noce.

 2- Niterói.

Niterói, miasto szczyci się jednym z najpiękniejszych widoków w Brazylii. Oglądanie zachodu słońca w parku miejskim jest nie do pominięcia. Wystarczy przejść przez słynny 14-kilometrowy most lub wsiąść na prom łączący Rio de Janeiro i Niterói wybrać się na piękną wycieczkę po zatoce Guanabara. Niterói nie można przegapić. 

3- Paraty

Paraty oddalone jest o około 4 godziny jazdy od Rio de Janeiro i posiada historyczne centrum wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia, kultura, plaże i piękne wodospady. 

4- Arraial do Cabo.

To około 3 godziny jazdy od Rio de Janeiro. Miasto jest małe, ale jego plaże są piękne, z przezroczystą wodą i drobnym białym piaskiem, warto je odwiedzić. 

5- Búzios.

Miasto jest oddalone o około 3 godziny drogi od Rio de Janeiro. Posiada wiele hoteli i kilka kurortów nadmorskich. Wiele restauracji serwujących owoce morza, piękne plaże, wyspy. Idealnym rozwiązaniem jest spędzenie w mieście przynajmniej 2 nocy. 

6- Cabo Frio

Miasto położone około 3 godziny od Rio de Janeiro, w regionie jezior, blisko Búzios i Arraial do Cabo, jego piękne plaże z przezroczystą wodą i białym piaskiem przyciągają turystów, na wybrzeżu tętni także życie nocne, ma kościoły i miejsca historyczne, które warto poznać. 

7- Petrópolis.

Znane jako miasto cesarskie, miejsce, do którego udał się cesarz Brazylii i rodzina królewska. Znajduje się około 1 godziny i 20 minut od Rio de Janeiro, w górzystym regionie stanu. Otoczone przyrodą, posiada wiele zabytkowych budynków, parków i bardzo przyjemny klimat, nawet w lecie. 

8- Teresópolis

Miasto położone jest także w górzystym regionie stanu Rio de Janeiro, około 2 godziny jazdy. Znajduje się tam część Parku Narodowego Serra dos Orgãos. Graniczy z miastem Guapimirim, gdzie znajduje się Dedo de Deus. Bardzo piękne góry. Dużo natury, a także centrum treningowe brazylijskiej drużyny piłkarskiej. Rzeki, wodospady i browary. 

9- Nova Friburgo

Miasto jest oddalone od Rio de Janeiro o około 2 godziny i 30 minut. Jest to również region górzysty. Miasto położone w środku lasu atlantyckiego, było schronieniem dla szwajcarskich imigrantów, ma wiele wodospadów, parków i festiwali, zwłaszcza zimą. 

10- Angra dos Reis

Miasto posiada ponad 300 wysp, otoczone przyrodą i lasem atlantyckim, z wieloma plażami i główną atrakcją, Ilha Grande, największą wyspą w stanie Rio de Janeiro. Łodzie na nią odpływają codziennie, zabierając na wyspę wielu turystów, którzy mogą odpocząć w spokojnych, krystalicznie czystych wodach. Można wyjechać i wrócić tego samego dnia lub zatrzymać się w wielu hotelach i kurortach. 

11- PREMIA - Region Vale do Paraíba.

W regionie Vale do Paraíba, w którym przepływa rzeka Paraíba do Sul, znajduje się wiele miast przyciągających turystów. Spokojne miasta, z wieloma plantacjami kawy, w stylu kolonialnym, pośród natury. Warto zatrzymać się w hotelach agroturystycznych i zakosztować wiejskiego życia, zjeść żywność wyprodukowaną w gospodarstwach, łowić ryby w jeziorach, spacerować po górskich szlakach czy jeździć konno, uczestniczyć w typowych dla mieszkańców wsi festynów. Miasta takie jak Vassouras, Barra do Piraí, Conservatória, Barra Mansa, Miguel Pereira, Valença, miasta typowo brazylijskie, o spokojnym życiu, mało odwiedzane przez zagranicznych turystów.0 comentário

Comments


bottom of page