top of page

Czy polscy turyści potrzebują wizy, aby podróżować do Brazylii? Dowiedz się!

Z roku na rok coraz więcej Polaków interesuje się wyjazdami do Brazylii. Kierunek, który wciąż jest trochę egzotyczny, duży kraj o wymiarach kontynentalnych, z mnóstwem naturalnego piękna, kultury, historii i festiwali. Jest kilka powodów, dla których warto odwiedzić Brazylię.

Jednak wielu Polaków zadaje sobie pytanie, czy aby odwiedzić Brazylię potrzebna jest wiza? A odpowiedź brzmi: nie. Polscy turyści mogą podróżować do Brazylii bez wizy. Ale mogą tu pozostać tylko przez 90 dni.

Brazylia prowadzi politykę wzajemności w odniesieniu do wiz, co oznacza, że ​​wymogi wizowe uprawniające do odwiedzenia tego kraju opierają się na wymogach nałożonych na obywateli Brazylii w innych krajach. Dlatego potrzeba wizy do odwiedzenia Brazylii różni się w zależności od narodowości podróżującego. Polska nie wymaga obecnie wizy dla turystów brazylijskich, a Brazylijczyk również może przebywać w Polsce maksymalnie 90 dni.

Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia tego terminu, ale wówczas należy złożyć wniosek, który zostanie rozpatrzony i pobyt przyznany lub nie. Polski turysta nie może pracować w Brazylii, ale Polak może ubiegać się o wizę na pracę w Brazylii, tak samo jak Brazylijczyk nie może pracować w Polsce bez wizy i zezwolenia polskiego rządu.

Jeśli musisz pracować lub przebywać w Brazylii dłużej niż 90 dni, będziesz musiał przedstawić określone dokumenty w celach, dla których chcesz zostać dłużej. W tym celu najlepiej poszukać ambasady lub konsulatu i sprawdzić jakie są niezbędne dokumenty.

Jeśli jednak chcesz po prostu poznać Brazylię, z rodziną, grupą, wystarczy mieć aktualny polski paszport i przyjechać do Brazylii, chętnie powitamy Cię z otwartymi ramionami!!!

0 comentário

Comments


bottom of page