top of page

Miejsca do odwiedzenia w Brazylii podczas wakacji.

Czytając pytania i ankiety na różnych portalach społecznościowych, widzimy wielu polskich turystów z pytaniami lub proszącymi o sugestie, gdzie się wybrać, jakie miejsce odwiedzić w Brazylii.To istotne pytanie, ponieważ Brazylia to ogromny kraj z różnymi atrakcjami przyrodniczymi, kulturalnymi i historycznymi.

Jako że jest to kraj stosunkowo odległy od Europy, z niezbyt tanimi lotami, jeśli myślisz o wylocie do Brazylii, potrzebujesz przynajmniej 10 dni, aby w pełni wykorzystać kwotę, którą zainwestujesz kupując bilet. Oczywiście istnieje również możliwość przepłynięcia oceanu statkiem, ale skupmy się na przybyciu drogą powietrzną.

Najbardziej ruchliwe lotniska znajdują się w południowo-wschodnim regionie Brazylii, w São Paulo i Rio de Janeiro, obsługujących codziennie kilka lotów z Europy. Można jednak kupić także loty do stolic na północy, północnym wschodzie i południu, oszczędzając czas podróży.

A jakie wskazówki możemy dać? Cóż, to będzie w dużej mierze zależeć od tego, co lubisz. Jedną z tras, na którą zabieramy najczęściej podczas tournée Pallottiego są: Rio de Janeiro, Foz do Iguaçu, São Paulo i Paraty. Ta trasa obejmuje najczęściej odwiedzane atrakcje Brazylii, takie jak Chrystus Odkupiciel w Rio de Janeiro, wspaniałe wodospady Iguaçu, największe katolickie sanktuarium poświęcone Maryi na świecie, w mieście Aparecida, największe miesto Brazylii – São Paulo i sielankowe miasto wpisane na listę UNESCO, Paraty. Trasa z plażami, wodospadami, historią, kulturą, podczas której turyści mogą zobaczyć różnorodne realia kraju, spróbować głównych potraw i napojów oraz cieszyć się doskonałą hotelową gościnnością. Często zabieramy także naszych polskich turystów do niesamowitych miast i miejsc w stanie Minas Gerais. Kuchnia w tym stanie jest jedną z najsmaczniejszych w Brazylii. Chociaż stan Mina nie leży na wybrzeżu, jest bogaty w rzeki, wodospady i piękne krajobrazy! Świetne miejsce, aby spróbować najlepszej cachaçy i serów w kraju!


Ale Brazylia nie ogranicza się do południowego wschodu. W środkowej i północnej części znajdują się niesamowite miejsca, które każdy turysta powinien zobaczyć. Zaczynając od północy, nie możemy nie wspomnieć o Amazonii, bogactwie lasów, rdzennej kulturze i różnorodnych doświadczeniach, z których mogą cieszyć się turyści. Pobyt w hotelach w amazońskiej dżungli, kąpiel w rzece i kontemplacja wschodu słońca oraz spotkania wód Rio Negro i Rio Solimões. W północno-wschodniej Brazylii, w dowolnej stolicy tych stanów, będziesz miał możliwość odkrycia wspaniałego wybrzeża z pięknymi plażami i kuchnią na bazie owoców morza, która sprawi, że zapragniesz zostać tam na zawsze. Salvador, Recife, Fortaleza, João Pessoa, Natal, São Luiz, Sergipe, Aracaju, jest tak wiele opcji, że trudno wybrać. Salvador jest najbardziej znany i ma wiele kurortów, takich jak Porto de Galinhas. Podczas karnawału jest atakowany przez turystów, którzy lubią karnawał uliczny, ale opuszczając wybrzeże, można odwiedzić piękną Chapada Diamantina. Lençons Maranhenses, jedno z najpiękniejszych miejsc w Brazylii, mało poznane przez Polaków. Oprócz północy i północnego wschodu ze wspaniałymi plażami, jest też środkowa część Brazylii, zaczynając od stolicy – ​​BRASILIA, w pełni zaplanowanego miasta, które ma wspaniałe dzieła największego brazylijskiego architekta Oscara Niemeyera, stolica zasługuje na pamięć i poznanie. W środkowym regionie Brazylii znajdują się płaskowyże Veadeiros i Guimaraes oraz zalane równiny zwane Pantanal. Dzięki pięknej różnorodności przyrodniczej Pantanal jest niewątpliwie celem turystycznym w Brazylii, którego nie można przegapić.Na południu Brazylii mamy możliwość odwiedzenia miast, które wyglądają, jakby zostały zabrane z Europy, dzięki imigrantom z Niemiec, Polski i Włoch, miast takich jak Gramado, Canela w Rio Grande do Sul, miast na szlaku winiarskim, z najlepszymi wina z Brazylii, blisko kanionów o bujnej urodzie i zimnym klimacie. Możemy odwiedzić także piękne miasta takie jak Blumenau, które co roku obchodzi Oktoberfest w niemieckim stylu, czy Florianópolis, piękną wyspę – stolicę stanu Santa Catarina. I wreszcie, oczywiście, jedyna stolica Brazylii, która jest zapisana po polsku, Kurytyba, stolica stanu Paraná, która przyjęła wielu polskich imigrantów i ma wielu potomków tam mieszkających.Jest wiele niesamowitych miejsc, które warto odwiedzić, z pewnością nie wymieniliśmy ich wszystkich. Nawet Brazylijczycy nie są w stanie odwiedzić wszystkich miejsc, mieszkając tutaj przez całe życie, ale możesz mieć dobry pomysł na miejsca, których nie można pominąć.

Mamy kontakty we wszystkich stanach Brazylii, a jeśli chcesz odkryć z nami Brazylię, możemy dostosować trasę zgodnie z Twoimi wyborami. Można podróżować samotnie po Brazylii, zwiedzając wszystkie te miasta, ale znacznie lepiej jest, gdy witają Cię wykwalifikowani ludzie, którzy znają miejsca i którzy zabiorą Cię, abyś mógł cieszyć się wybranym miejscem w najlepszy możliwy sposób.

Przyjedź i odkryj z nami Brazylię, stwórz grupę, zadzwoń do znajomych i porozmawiaj z nami. Tworzymy plany podróży i współpracujemy z najlepszymi partnerami w całej Brazylii.Poniżej przedstawiono niektóre odległości w kilometrach między Rio de Janeiro a innymi miastami w Brazylii:

- Rio de Janeiro x São Paulo: 445 Km

- Rio de Janeiro x Foz do Iguaçu: 1496 Km

- Rio de Janeiro x Salvador: 1632 km

- Rio de Janeiro x Brasilia: 1.166 Km

- Rio de Janeiro x Manaus: 4.233 Km.

- Rio de Janeiro x Paraty: 254Km

- Rio de Janeiro x Aparecida: 264 km

- Rio de Janeiro x Curitiba: 853 Km

- Rio de Janeiro x Belo Horizonte: 442 Km


Zobacz też:


0 comentário

Comentários


bottom of page