top of page

Muzyczne style Brazylii - Axé

Brazylia to kraj, którego mieszkańcy są bardzo radośni. Wielu mówi, że jesteśmy przyjaźni, pogodni i otwarci. I to nie jest stereotyp, to prawda. A nasza radość, nawet jeśli nie wszystko idzie dobrze, wynika z faktu, że kochamy muzykę. Brazylijczycy budzą się przy muzyce i zasypiają przy muzyce. Muzyka płynąca z szumu morza, natury, śpiewu ptaków, a nawet odgłosów ruchu ulicznego ukaja Brazylijczyków.

Muzyka w Brazylii ma wiele zewnętrznych wpływów, ale mamy też gatunki muzyczne, które narodziły się tutaj. Poznajmy główne gatunki muzyczne grane w Brazylii i najsłynniejszych muzyków.
Gatunek muzyczny, który narodził się w latach 80-tych w stanie Bahia. Grany głównie na karnawale w Salvador. Słowo Axé pochodzi z afrykańskiej religii – Candomblé i oznacza „pozytywną energię”.

Axé czerpie inspiracje z muzycznych rytmów takich jak samba - reggae, i jest mieszanką brazylijskiej samby i jamajskiego reggae, a rozsławione zostało przez zespół OLODUM. Innym muzycznym rytmem, który ma wpływ na axé, jest Frevo, pochodzący ze stanu Pernambuco. Jest to rytm inspirowany tańcem i capoeira.

Głównymi wokalistami axé w Brazylii są: „Luiz Caldas”, „Daniela Mercury”, „Ivete Sangalo” oraz zespoły takie jak „Chiclete com Banana” i „Asa de Águia”.
0 comentário

Comments


bottom of page