top of page

Muzyczne style Brazylii - Bossa Nova

Brazylia to kraj, którego mieszkańcy są bardzo radośni. Wielu mówi, że jesteśmy przyjaźni, pogodni i otwarci. I to nie jest stereotyp, to prawda. A nasza radość, nawet jeśli nie wszystko idzie dobrze, wynika z faktu, że kochamy muzykę. Brazylijczycy budzą się przy muzyce i zasypiają przy muzyce. Muzyka płynąca z szumu morza, natury, śpiewu ptaków, a nawet odgłosów ruchu ulicznego ukaja Brazylijczyków. Muzyka w Brazylii ma wiele zewnętrznych wpływów, ale mamy też gatunki muzyczne, które narodziły się tutaj. Poznajmy główne gatunki muzyczne grane w Brazylii i najsłynniejszych muzyków.


Gatunek muzyczny, który narodził się w latach 50. w Rio de Janeiro. Wpływy pochodzą z samby i amerykańskiego jazzu, a narodził się w dzielnicach klasy średniej Rio de Janeiro, skomponowany „wewnątrz mieszkań”.Był to nowy rytm grania i śpiewania, gdzie spokojnemu i niskiemu głosowi śpiewającego towarzyszy inne uderzenie gitary z bardziej rozwiniętą harmonią. Bossa Nova podbiła świat, a głównymi wokalistami są: João Gilberto, Vinicius de Morais, Tom Jobim, Elis Regina.

Najbardziej znanym utworem jest Garota de Ipanema (Dziewczyna z Ipanemy), która została przetłumaczona na inne języki.0 comentário

Comments


bottom of page