top of page

Muzyczne style Brazylii - Chorinho

Atualizado: 10 de fev. de 2023

Brazylia to kraj, którego mieszkańcy są bardzo radośni. Wielu mówi, że jesteśmy przyjaźni, pogodni i otwarci. I to nie jest stereotyp, to prawda. A nasza radość, nawet jeśli nie wszystko idzie dobrze, wynika z faktu, że kochamy muzykę. Brazylijczycy budzą się przy muzyce i zasypiają przy muzyce. Muzyka płynąca z szumu morza, natury, śpiewu ptaków, a nawet odgłosów ruchu ulicznego ukaja Brazylijczyków.

Muzyka w Brazylii ma wiele zewnętrznych wpływów, ale mamy też gatunki muzyczne, które narodziły się tutaj. Poznajmy główne gatunki muzyczne grane w Brazylii i najsłynniejszych muzyków.Gatunek muzyczny, który narodził się w Rio de Janeiro w XIX wieku. W rzeczywistości nie był uważany za gatunek muzyczny, ale za styl, sposób gry stworzony, aby towarzyszyć europejskim tańcom towarzyskim, bardzo powszechnym w tamtych czasach a ich przykładem jest polka.

Grany jest instrumentach strunowych: gitarze, gitarze 7-strunowej, cavaquinho i mandolinie, a także na instrumentach dętych, takich jak flet, z towarzyszeniem tamburynu jako perkusji. Ciekawostką jest to, że Chorinho nie ma piosenek, jest to styl instrumentalny. Wielu ważnych muzyków zaprezentowało Chorinho w całej Brazylii, ale najbardziej znani to Chiquinha Gonzaga i Alfredo da Rocha Vianna Filho, znani w Brazylii pod pseudonimem Pixinguinha.


0 comentário

Comments


bottom of page