top of page

Teatr miejski - Theatro Municipal do Rio de Janeiro

Jest to jeden z najważniejszych teatrów w Brazylii. Budowa budynku rozpoczęła się w 1905 roku i była częścią planu reorganizacji miasta Rio de Janeiro, zainicjonowana przez ówczesnego burmistrza Pereira Passosa. Jego inauguracja miała miejsce w 1909 roku. Do jego budowy przyczyniło się kilku ówczesnych artystów i malarzy. Styl architektoniczny teatru jest eklektyczny i został zainspirowany Operą Garnier w Paryżu. Była to odważna jak na tamte czasy konstrukcja, z materiałów najwyższej jakości importowanych z Europy. Zauważyć można użycie marmuru karraryjskiego, niemieckich witraży, wielu kryształów i złoconych luster, wszystko przemieszane z barokowymi liniami.Teatr może pomieścić 2300 osób. To w nim odbywają się główne liryczne przedstawienia miasta. Występowało w nim wielu artystów.

Teatr posiada własną orkiestrę symfoniczną, chór i zespół baletowy, które okazjonalnie występują, co czyni teatr artystycznym sercem centrum miasta.

Obejrzenie teatru, choćby z zewnątrz, jest koniecznością. Znajduje się w centrum miasta, w miejscu znanym jako „Cinelândia”, bardzo blisko katedry, Escadaria Selarón i klasztoru Santo Antônio.

Obejrzenie teatru z zewnątrz jest zawsze obecna w naszych planach wycieczek po Rio de Janeiro.

Chcesz poznać te cuda? Skontaktuj się z nami! Zaplanuj wizytę w Brazylii, mamy wyspecjalizowanych polskojęzycznych przewodników.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o miejscu turystycznym w Brazylii, napisz do nas i zostaw swoją propozycję!

0 comentário

Comments


bottom of page