top of page
IMG_2277.jpg
09
dni
PROGRAM 1
Brazylia 
São Paulo -Aparecida -  Paraty - Rio de Janeiro - Niterói- Búzios

01 dzień: São Paulo 

Przylot do Sao Paulo. największego miasto Ameryki Południowej, zamieszkałego (włączając przedmieścia) przez ponad 20 milionów mieszkańców. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

02 dzień: São Paulo - Aparecida

Śniadanie. Przejazd do Aparecida - ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

03 dzień: Aparecida - Paraty 

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida (Patronka Brazylii). Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

 

04 dzień: Paraty

Śniadanie. Rejs niewielkim statkiem pomiędzy zielonymi wyspami z dzikimi  plażami, na których można będzie zażyć kąpieli w lazurowej wodzie. Powrót do portu, czas wolny, kolacja i  nocleg.

 

05 dzień: Paraty - Rio de Janeiro

Śniadanie i wyjazd do Rio de Janeiro. Wizyta w sambódoromo oraz na stadionie Maracana (tylko z zewnątrz). Wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pão de Açúcar. Zobaczymy też pięknie położony pomnik Fryderyka Chopina. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

06 dzień: Rio de Janeiro

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro: spacer po kolonialnym Starym Mieście. Wjazd na wzgórze Corcovado, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta. Znajduje się tam królująca nad Rio de Janeiro statua Chrystusa Odkupiciela. Zobaczymy Katedrę św. Sebastiana i urocze plaże: Ipanema, Leblon i Copacabana. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

07 dzień: Rio de Janeiro - Niterói - Búzios 

Śniadanie i wyjazd do Búzios, po drodze wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej słynnego architekta Oscara Niemeyer, w miasteczku Niterói. Zwiedzanie twierdzy Santa Cruz da Barra.  Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i czas wolny.

 

08 dzień: Búzios: 

Śniadanie. Czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek w hotelu lub spacer nadmorskim bulwarem Rua das Pedras. Búzios to 8-kilometrowy półwysep, na którym znajdują się 23 plaże. Zdobył międzynarodową sławę po wizycie francuskiej aktorki Brigitte Bardot. Kolacja w hotelu, nocleg.

 

09 dzień: Búzios - Rio de Janeiro: 

Śniadanie. Przejazd na lotnisko

bottom of page