top of page
IMG_2277.jpg
11
dni
PROGRAM  - Brazylia i Argentyna
 
Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu - São Paulo - Aparecida - Paraty

Dzień 01: Polska - Rio de Janeiro 

Przylot do Rio de Janeiro. Spotkanie z przewodnikiem. Kolacja i nocleg. 

 

Dzien 02: Rio de janeiro. 

Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608 r., Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVII w., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże: Ipanema, Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela.  Przejazd kolejką linową na Pão de Açúcar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.), z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 04: Rio de janeiro – Foz do Iguaçu

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Parque das Aves. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 05: Foz do Iguaçu 

 Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo.  Powrót do hotelu. 

Kolacja i nocleg.

 

Dzień 06: Foz do Iguaçu 

Śniadanie i i przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z 

ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 07: Foz do Iguaçu- São Paulo 

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 08: São Paulo - Aparecida. 

Sniadanie i transfer do Aparecida, ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 09: Aparecida - Paraty 

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida (Patronka Brazylii). Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 10: Paraty 

Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 11:  Paraty- Rio de Janeiro 

Śniadanie.  Czas wolny, Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

bottom of page