11
dni
PROGRAMY 3
Rio de Janeiro, Foz do Iguaçu, São Paulo, Aparecida, Paraty

Skontaktuj się z nami i zadaj swoje pytania!

Casimiro Pac ( Po Polsku) 

Tel: 00 351 918 915 835

Email: casimiro@pallottitour.com • Skype: casimiro2

Camille Santos  (portugalski, angielski)

Tel: 00 55 21 998 622229

Email: camille@pallottitour.com • Skype: camille.pallottitour 

SKRIPT

Dzień 01: Rio de Janeiro

Odprawa grupy na lotnisku. Przelot do Rio de Janeiro. Spotkanie z polskim pilotem / przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 02:  Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r., Katedra Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś. wiernych). Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejechanie przez plaze Ipanem Leblon.Czas wolny na  plazy Copacabana. Nocleg w Rio de Janeiro.  hotel: 

 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela (O Cristo Redentor), pociągiem przez las Tijuca. Z wagonów roztaczają sie wspaniałe widoki na górę i miasto. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.). Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Nocleg w Rio. 

 

Dzień 04:  Rio de Janeiro – Petrópolis – Rio de Janeiro

Śniadanie. Przelot do Rio de Janeiro Wyjazd w stronę miasta  Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis - dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy  z zewnątrz Muzeum Imperial, Pałac de Cristal (Kryształowy Pałac  1884) - konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 - miał być najlepszym hotelem –kasynem ,Casa de Santos Daumont, Katedra de São Pedro. Po przerwie obiadowej bedziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Zakwaterowanie Obiadokolacja i nocleg .

 

Dzień 05:  Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu.

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysuja sie wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają sie z urwiska o wysokosci 90 m. Przejazd do hotelu. Nocleg. hotel: 

 

 

Dzień 06: Foz do Iguaçu

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo.  Powrót do hotelu. Nocleg w Foz de Iguaçu.

Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju.

 

Dzień 07:   Foz do Iguaçu – São Paulo

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo.Zwiedzanie miasta. Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur - Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze.  

 

Dzień 08: São Paulo - Aparecida  - Paraty

Śniadanie.  Przejazd do Aparecidy - wizyta w starej Bazylice NMP, a następnie w nowej Bazylice, którą poświęcił Św. Jan Paweł II. Przechowywana jest tutaj figura Matki Boskiej, cudownie odnalezionej przez rybaków.  Przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty,  będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. 

 

Dzień 09: Paraty 

Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami.Obiad na stateczku . Kąpiele w oceanie. Nocleg. hotel: 

 

Dzień 10: Paraty - Rio de Janeiro

Śniadanie. . Przejazd do Rio de Janeior . Czas wolny na plazy  Copacabana. Nocleg.

Dzień 11: Rio de  Janeiro  -wylot

Sniadanie   Transfer na lotnisko i wylot z Brazylii.

 

Świadczenia:​

 • transfer z i na lotnisko

 • noclegi w hotelach 3*/4*

 • śniadania 

 • przejazdy klimatyzowanym autokarem

 • polskojęzyczni przewodnicy

 • 1 rejs statkiem

 • biletywstępu: Corcovado, GłowaCukru, wodospady postronie argentyńskiej, Park Iguacu /Brazyli

Cena  nie obejmuje:

 • dodatkowych wycieczek nieuwzględnionych w programie

 • napojów w czasieposiłków

Ważne informacje:

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów.

Camille Santos  (Portugalski, Angielski)

Tel: 00 55 21 998 622229

Email: camille@pallottitour.com
• Skype: camille.pallottitour 

Casimiro Pac 

0048 51673-8421

00 351 918 915 835

Email: casimiro@pallottitour.com • Skype: casimiro2

Cadastur: 19.022680.10.0001-3   CNPJ: 07.772.005/0001-81
 • Facebook Social Icon
 • Twitter ícone social
 • YouTube Social Icon
 • Instagram
Desenvolvimento: mscriacao@gmail.com - 21 98176-2047 (Marcello Santos)