top of page
IMG_3626.JPG
12
dni
PROGRAM - Miasta historyczne
Rio de Janeiro - Ouro Preto- Mariana - Foz do Iguaçu -São Paulo - Aparecida - Paraty

Dzień 01: Rio de Janeiro

Odprawa grupy na lotnisku. Przelot do Rio de Janeiro. Spotkanie z polskim pilotem / przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 02:  Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r., Katedra Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tyś. wiernych). Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejechanie przez plaze Ipanem Leblon.Czas wolny na  plazy Copacabana. Nocleg w Rio de Janeiro. 

Dzień 03: Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela (O Cristo Redentor), pociągiem przez las Tijuca. Z wagonów roztaczają sie wspaniałe widoki na górę i miasto. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.). Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Nocleg w Rio. 

 

Dzień 04:  Rio de Janeiro – Petrópolis – Ouro Preto.

Śniadanie. Przelot do Rio de Janeiro Wyjazd w stronę miasta  Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis - dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy  z zewnątrz Muzeum Imperial, Pałac de Cristal (Kryształowy Pałac  1884) - konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 - miał być najlepszym hotelem –kasynem ,Casa de Santos Daumont, Katedra de São Pedro. Po przerwie obiadowej bedziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Zakwaterowanie Obiadokolacja i nocleg . 

 

Dzień 05:  Ouro Preto –Mariana – Ouro Preto

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVIIw. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentow. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z epoki baroku. Po przerwie obiadowej pojedziemy do fascynującego kolonialnego miasta Mariana. Zobaczymy XVIII – wieczną Mine da Passagem.(kopalnia złota), która była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Dla chętnych zjazd do Kopalni (fakultatywny ok. 10 us). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 06: Ouro Preto – Belo Horizonte - Foz do Iguaçu.

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysuja sie wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają sie z urwiska o wysokosci 90 m. Przejazd do hotelu. Nocleg. 

Dzień 07: Foz do Iguaçu

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo.  Powrót do hotelu. Nocleg w Foz de Iguaçu.

Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju 

Dzień 08:   Foz do Iguaçu – São Paulo

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo.Zwiedzanie miasta. Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Przejazd do Hotelu. 

   

Dzień 09: São Paulo - Aparecida  - Paraty

Śniadanie.  Przejazd do Aparecidy - wizyta w starej Bazylice NMP, a następnie w nowej Bazylice, którą poświęcił Św. Jan Paweł II. Przechowywana jest tutaj figura Matki Boskiej, cudownie odnalezionej przez rybaków.  Przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty,  będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. 

 

Dzień 10: Paraty 

Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami.Obiad na stateczku . Kąpiele w oceanie. Nocleg. hotel:

 

Dzień 11: Paraty - Rio de Janeiro

Śniadanie. . Przejazd do Rio de Janeior . Czas wolny na plazy  Copacabana. Nocleg.

 

Dzień 12: Rio de  Janeiro  - Polska

Sniadanie   Transfer na lotnisko i wylot z Brazylii

bottom of page