top of page
IMG_2662_edited.jpg
14
dni
PROGRAM  - Argentyna i Brazylia
Buenos Aires – Lujan - Foz do Iguaçu – São Paulo - Aparecida - Paraty – Rio de Janeiro – Búzios

Dzień 01: Polska – Argentyna: 

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed odlotem. Wylot do Buenos Aires przez jeden z europejskich portów lotniczych.

 

Dzień 02: Buenos Aires: 

Poranny przylot. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: katedra, gmachy centralnej części miasta, Casa Rosada – siedziba prezydenta na Placu Majowym, najważniejsze place i pomniki. Wspólne zdjęcie przy pomniku św. Jana Pawła II. Udajemy się też do miejsca, gdzie mieszkał kardynał Jorge Bergoglio, obecny Ojciec Święty Franciszek. Wizyta w dzielnicy artystów La Boca. Kiedyś była to dzielnica robotników portowych, dziś pełna kolorytu i modna część miasta. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 03: Buenos Aires  

Po dłuższym odpoczynku i śniadaniu zwiedzanie pięknego cmentarza - Recoletta, spacer po deptaku Florida - znanego z luksusowych sklepów i urokliwych kafejek.  Czas wolny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.


Dzień 04: Buenos Aires – Lujan – Buenos Aires 

Śniadanie w hotelu. Przejazd do miejscowości Lujan, w której znajduje się najsłynniejsze w Argentynie Sanktuarium Matki Bożej. Wizyta w sanktuarium, do którego przybywają tysiące pielgrzymów, aby pomodlić się przed XVII wieczną figurką Matki Boskiej, udział w Mszy Świętej. Przejazd w głąb Pampy- krainy nizinnej z obszarami rolniczymi. Okazja do spotkania z Gauchos (argentyński odpowiednik cowboyów), opcjonalnie wycieczka konna. Powrót do Buenos Aires.  Kolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 05: Buenos Aires – Foz do Iguaçu

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Wodospadów Iguassu,jednej 
z największych atrakcji świata. Przejazd nad pobliskie wodospady. Spacer trasą Parku Narodowego Iguazu. Podziwianie wspaniałych widoków ze wszystkich możliwych punktów widokowych ze strony brazylijskiej. Wodospady są położone na granicy brazylijsko – argentyńskiej. Składają się z wielu kaskad spadającej w czeluść rzeki Iguassu. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza odnoga wodospadów. W parku narodowym obejmującym wodospady spotkamy się z bujną, tropikalną roślinnością. Kolacja. Nocleg w hotelu w Foz.

 

Dzień 06: Foz do Iguaçu

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Foz do Iguazu po stronie Argentyny.  Następnie wyznaczonymi szlakami i w ekologicznej kolejce turystycznej będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego zachwycimy się pięknem największego wodospadu Iguazu - Garganta del Diablo (Diabelska Gardziel), mającego ponad 70 m wysokości. Dla chętnych wycieczka łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów. Cena ok. 75 USD. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. 

 

Dzień 07: Foz do Iguaçu – São Paulo

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta. Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: teatr, klasztor São Banto oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Przejazd do Aparecidy. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 08: Aparecida – Parat

Śniadanie. Wizyta w starej Bazylice NMP, a następnie w nowej Bazylice, którą poświęcił św. Jan Paweł II. Przechowywana jest tutaj figura Matki Boskiej, cudownie odnalezionej przez rybaków. Przejazd do Paraty, zwiedzanie miasta. Paraty to jedno z ładniejszych, portugalskich kolonialnych miasteczek. Spokojne, pozbawione aut, wykładane kamieniami ulice oraz stare kamieniczki ze sklepami i tradycyjnymi restauracjami tworzą niepowtarzalną atmosferę XVIII w. Kolacja i nocleg. 

 

Dzień 09: Paraty

Śniadanie. Rejs niewielkim statkiem pomiędzy zielonymi wyspami na jedną z dzikich plaż, gdzie będzie można zażyć kąpieli. Kolacja i nocleg.

Dzień 10: Paraty – Rio de Janeiro 

Śniadanie i wyjazd do Rio de Janeiro. Wizyta w Sambodromo oraz na stadionie Maracana (tylko z zewnątrz). Wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pao de Açucar. Zobaczymy też pięknie położony pomnik Fryderyka Chopina. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 11: Rio de Janeiro 

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro: spacer po kolonialnym Starym Mieście. Wjazd na wzgórze Corcovado, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta. Znajduje się tam królująca nad Rio de Janeiro statua Chrystusa Odkupiciela. Zobaczymy Katedrę św. Sebastiana i wspaniałe plaże: Ipanema, Leblon i Copacabana. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 12: Rio de Janeiro – Niterói – Búzios 

Śniadanie i wyjazd do Búzios, po drodze wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej słynnego architekta Oscara Niemeyera, w miasteczku Niterói. Zwiedzanie twierdzy Santa Cruz da Barra. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i czas wolny.

 

Dzień 13: Búzios

Śniadanie. Czas wolny, który można wykorzystać na odpoczynek w hotelu lub spacer nadmorskim bulwarem Rua das Pedras. Búzios to 8-kilometrowy półwysep, na którym znajdują się 23 plaże. Zdobył międzynarodową sławę dzięki wizycie francuskiej aktorki Brigitte Bardot. Kolacja w hotelu, nocleg.


Dzień 14: Búzios – Rio de Janeiro - Polska 

Śniadanie. Przejazd na lotnisko .

bottom of page