top of page
Manaus 6.jpg
14
dni
PROGRAM  - Amazonia i Salvador

Rio de Janeiro - Foz do Iguaçu - Manaus - Salvador - Paraty 

Dzień 01: Polska - Rio de Janeiro 

Przylot do Rio de Janeiro. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 02 Rio de Janeiro 

Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608 r. Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVII w., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże Ipanem i Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana.

 

Dzień 03: Rio de Janeiro

​Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru), z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. 

​Dzień 04: Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu

Śniadanie i transfer na lotnisko.  Przylot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym  i przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. 

Dzień 05: Foz do Iguaçu - Iguazu/Argentyna

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo.  Powrót do hotelu. 

 

Dzień 06: Foz do Iguaçu - Manaus

Śniadanie i transfer na lotnisko  i przelot do Manaus.

Zwiedzanie Manaus - miasta, które w ciągu ostatnich 50 lat urosło z rozmiarów niewielkiego miasteczka do wielomilionowej metropolii. Na pierwszy rzut oka jest ono podobne do innych miast brazylijskich. Są to jednak tylko pozory. Oto znajdujemy się pośrodku wielkiego „niczego”, a w każdą ze stron mamy tysiące kilometrów dziewiczej dżungli. Czasy świetności Manaus przeżywało w XIX wieku, kiedy to Amazonas było jedynym na świecie dostawcą gumy. Z czasów kauczukowych zachowało się kilka wystawnych budynków jak Teatr, Targownica miejska. Rejs statkiem do miejsca, gdzie spotykają się dwie rzeki: czarne Rio Negro z brązowymi Rio Solimões. Od tego miejsca, wody tych rzek tworzą Amazonkę i płyną wiele kilometrów dalej nie mieszając się. Po zwiedzaniu, zakwaterowanie w amazońskich loggiach w dżungli. Po kolacji nocna wyprawa łodzią - obserwacja  kajmanów w ich naturalnym środowisku. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 07: Amazonas

Śniadanie. Wizyta w wiosce Caboclos. Będziemy mogli podglądnąć ich życie i kulturę tak długo pogardzaną przez białych, ale równocześnie mającą duży wpływ na legendy, tańce, muzykę i kuchnię brazylijską. Po lunchu wycieczka łodziami połączona z obserwacją lokalnej flory i fauny. Łowienie piranii. Kolacja i nocleg w dżungli.

 

Dzień 08: Amazonas

 Naturalna pobudka odgłosami budzącej się życia dżungli. Śniadanie. Wycieczka piesza w głąb amazońskiej dżungli. Warto pamiętać, że w  lesie deszczowym występuje największe zróżnicowanie biologiczne na Ziemi. Nigdzie indziej nie ma tak wielu gatunków roślin i zwierząt a brazylijska część Amazonii pozostaje jednym z najbardziej odizolowanych regionów na świecie. Rzeczy potrzebne na wyprawę: Lekkie buty, spodnie z długimi nogawkami, lekki sweter lub koszula, środki przeciw insektom, płaszcz przeciwdeszczowy. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 09: Manaus - Salvador

Przylot do Salvadoru – miasto we wschodniej Brazylii, nad Oceanem Atlantyckim. Historyczna nazwa to São Salvador da Bahia de Todos os Santos (Święty Zbawiciel z Zatoki Wszystkich Świętych) albo po prostu Bahia. Do 1763 roku stolica Brazylii (wtedy kolonii portugalskiej), obecnie popularny cel turystyczny z wieloma barokowymi budowlami. Aglomeracja liczy 4 miliony mieszkańców. Transfer do hotelu kolacja i nocleg.

 

Dzień 10: Salvador

Śniadanie. City tour - w centrum starego miasta, tzw. Pelourinho, należy od 1985 r. do spuścizny światowego dziedzictwa UNESCO. Elevador de Lacerda (1863 r.)  -między dzielnicą Comércio z „Mercado Modelo” w Dolnym Mieście a położonym 72 m wyżej Starym Miastem- codziennie obsługuje ok. 50 tys. pasażerów.  Kościół „Nosso Senhor do Bonfim”. Powrót do hotelu i nocleg.

 

Dzień 11: Salvador

Śniadanie. Wyjazd do portu. Wycieczka stateczkiem - poznanie okolicznych plaż. Powrót do hotelu i nocleg. 

 

Dzień 12: Salvador – Rio  - Paraty

Śniadanie i transfer na lotnisko, przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

 

Dzień 13: Paraty

Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny i nocleg.

 

Dzień 14: Paraty - Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski.

bottom of page