top of page

Ciekawostki o Brazylii – święta czerwcowe

Atualizado: 14 de abr. de 2021


W Brazylii miesiąc czerwiec znany jest z tradycyjnych świąt czerwcowych. Jak wszyscy wiedzą, Brazylia została skolonizowana przez Portugalię, a tradycja świąt przyszła tutaj wraz z kolonizatorami.

Święta odbywają się w Europie ze względu na czas żniw, a później zostały włączone przez chrześcijańską tradycję odpustów świętych Antoniego, Jana i Piotra, które mają miejsce w czerwcu. Najważniejszym dniem świąt jest dzień świętego Jana. W ten sposób były one znane jako święto janowe. Z czasem, ponieważ był to czerwiec w języku portugalskim nazwany JUNHO, święta zaczęto nazywać JUNINA

Ludzie zbierają się aby świętować, dekorują miejsca kolorowymi flagami, urządzają ogniska, tańczą ludowe tańce i ubierają charakterystyczne ubrania. Przygotowują również charakterystyczne posiłki i napoje używając kukurydzy, manioku, kokosów i „grzańca” który przygotowany jest z cachaça (wódki z trzciny cukrowej) podawany na ciepło z sokiem z owoców.

Jadąc do Brazylii w czerwcu to trzeba zobaczyć! Możesz wziąć udział w tradycyjnym święcie czerwcowym – festa Junina. Wiele hoteli przygotowuje przyjęcie dla gości z dużą ilością jedzenia, muzyki i zabaw.

Przyjedź do Brazylii. Skontaktuj się z nami!

0 comentário

Posts recentes

Ver tudo

Comments


bottom of page