top of page

Ciekawostki o Rio de Janeiro - część 3

Atualizado: 7 de dez. de 2021

Przyroda i klimat

Rio de Janeiro to bardzo piękne miasto. Nic dziwnego, że na miasto mówi się cudowne, wspaniałe. Każdy turysta, który tu przyjeżdża, jest zachwycony ogromem piękna przyrody w mieście.

Miasto ma góry, plaże, wodospady, lasy i laguny. Jedną z największych atrakcji, która zwraca uwagę wszystkich jest Pão de Açúcar – Głowa Cukru. Zobaczyć widok z tej góry to absolutna konieczność.


Las Tijuca to największy miejski las na świecie. Jest tak ważny, że jest parkiem narodowym. Istnieje dzięki cesarzowi Brazylii Piotrowi II (Dom Pedro II), który w obawie przed wylesianiem przez plantatorów trzciny cukrowej, nakazał zalesienie całego obszaru. Spacer po lesie, aby cieszyć się przyrodą z możliwością kąpieli w wodospadach, jest alternatywą dla plaż w ucieczce przed letnim upałem. Można też podziwiać wiele gatunków zwierząt żyjących w lesie, bardzo często spotyka się małe małpy, ale trzeba też być bardzo ostrożnym idąc szlakiem, gdyż można spotkać węże, dlatego zawsze dobrze jest iść z przewodnikiem.

W Parku Narodowym Tijuca znajduje się najbardziej znane miejsce turystyczne w Rio de Janeiro, wzgórze Corcovado, na którym znajduje się pomnik Chrystusa Odkupiciela. Ze szczytu Corcovado zobaczymy jeden z najpiękniejszych widoków na miasto.

Miasto Rio ma słynnie z plaże, wśród nich najsłynniejsza w Brazylii Copacabana, ale są tutaj również inne plaże warte zobaczenia takie jak „Grumari” i „Prainha”, położone z dala od zgiełku miasta i ruchu ulicznego. Koniecznie trzeba obejrzeć zachód słońca na plaży „Arpoador” w dzielnicy Ipanema.Klimat Rio de Janeiro jest gorący. Nawet muzyka została zainspirowana wysokimi letnimi temperaturami. Ale przy tak wielu możliwościach dla mieszkańców i turystów, mogących ochłodzić się na plażach, wodospadach i parkach, upał staje się szczególną atrakcją, aby wykorzystać naturalne piękno miasta. Ponieważ jesteśmy na południowej półkuli naszej planety, lato zaczyna się w grudniu, a kończy w marcu. Jeśli lubisz upały, warto odwiedzić Rio od grudnia do lutego, licząc się z tym, że czasami temperatura może przekroczyć 40 stopni. Jesień zaczyna się w marcu, a kończy w czerwcu, ale przy klimacie tropikalnym sezon ten nie jest tak zdefiniowany jak w Polsce, ma jedynie niższe temperatury, charakteryzuje się na przemian dniami upalnymi i chłodnymi. Zima w Rio de Janeiro ma zwykle temperatury od 15 do 30 stopni. A od września do grudnia mamy wiosnę, także z przyjemnymi temperaturami. Można więc powiedzieć, że w porównaniu do krajów europejskich w Rio de Janeiro nie ma zimy, więc mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się plażami przez cały rok.


0 comentário

Posts recentes

Ver tudo

Comments


bottom of page