top of page

Pięć motywów żeby wyjechać do Brazylii - Pierwszy motyw - Historia i Kultura

Atualizado: 14 de abr. de 2021


Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej i 5 największym państwem na świecie. Dzisiaj Brazylia ma ponad 200.000 milionów mieszkańców, co oznacza ze jest 6 najliczniejszym państwem świata.

Brazylia ma historie, która przyciąga ludzi. W 1500 roku, w czasie wielkich odkryć geograficznych, statki portugalskie płynąc do Indii zauważyły po raz pierwszy ziemię brazylijską. Brazylia była nie tylko kolonia portugalską, ale również jedynym krajem nowo odkrytych ziem, w którym mieszkała rodzina królewska. Portugalska obecność widoczna jest również dzisiaj nie tylko w języku, ale również w architekturze, kulturze i zwyczajach. Naturalne bogactwo kraju przyciąga rzesze turystów z całego świata.

Brazylia jest krajem wielonarodowym. Na przestrzeni wieków przybywali tutaj imigranci z całego świata. Swój dom znaleźli tutaj Włosi, Francuzi, Szwajcarzy, Japończycy, Finowie, Ukraińcy oraz Polacy przybywający w XIX i XX wieku. Życie imigrantów nie było łatwe. Mimo trudności, poprzez systematyczną i wytrwałą pracę, zaszczepili w nowej ojczyźnie piękne i tradycje. Niemiecką architekturę spotykam np. w Petropolis, a Polską w Kurytyba. Tutaj również znajdziemy ślady polskiej kuchni smakując bigos, pierogi, kiszone ogórki…

0 comentário

Posts recentes

Ver tudo

Comments


bottom of page