top of page

Poznaj 3 największe linie lotnicze w Brazylii i dowiedz się, jak kupować bilety.

Brazylia, jak każdy widzi, jest krajem kontynentalnym. Patrząc na mapę widzimy ogrom jej powierzchni, która wynosi około 8 510 000 km². I żeby szybciej się przemieszczać potrzeba samolotu.


Sieć kolejowa w Brazylii jest wciąż bardzo słabo poznana, dlatego turyści mogą podróżować jedynie samolotem, samochodem i autobusem.

Polski podróżnik chcący odwiedzić Brazylię i wyjeżdżający np. z Rio de Janeiro, aby odwiedzić wodospady Iguaçu, nieuchronnie wybierze samolot, chyba że będzie chciał spędzić w autobusie ponad 16 godzin!

Trzy największe linie lotnicze i te, które wykonują najwięcej lotów przez Brazylię to Azul, Latam i GOL.

Azul jest najmłodszą firmą działającą od 2008 roku i posiada około 130 samolotów do lotów krajowych, są to samoloty wyprodukowane w Brazylii - Embraer.

Łączy główne stolice Brazylii oraz uruchomiono niedawno „azul connects”, czyli loty mniejszymi samolotami typu Cessna, które mogą lądować na małych lotniskach w mniejszych miastach. Azul zdobył już kilka nagród, takich jak najlepsza linia lotnicza z kilkoma opóźnionymi lotami, najbardziej punktualna firma i jedna z najlepszych usług na pokładzie. Niektóre samoloty oferują nawet bezpłatne WiFi dla pasażerów.


Gol, linia lotnicza otwarta w 2001 roku, posiada w Brazylii flotę składającą się z około 140 samolotów, które łączą różne części Brazylii i obsługują loty zagraniczne. Ciekawostką jest to, że GOL zrewolucjonizował brazylijskie lotnictwo, eliminując wydawanie tradycyjnych biletów papierowych i uruchamiając kod rezerwacyjny (lokalizator), który ułatwił życie klientom. GOL działa w Brazylii samolotami Boeing. Kolejną ciekawostką jest jego nazwa. Gol, łatwo powiedzieć, wymawiany tak samo w różnych językach i popularny w Brazylii, która jest krajem piłki nożnej, a w piłce nożnej, w Brazylii, gol jest bardzo celebrowany i dlatego nie zostaje zapomniany.

I wreszcie mamy LATAM, najstarszą linię lotniczą działającą w Brazylii. Nazwa Latam nie ma nic wspólnego z polską, jest połączeniem Lan Chile i Tam. Chilijska firma Lan Chile wchłonęła brazylijską firmę TAM, czyniąc ją marką międzynarodową. Latam działa w Brazylii, dysponując około 140 samolotami Boeing i Airbus. Przed połączeniem z Lan Chile firma Latam była znana w Brazylii pod nazwą TAM – Transporte Aéreo Marilia, założona w 1961 roku przez 10 pilotów samolotów jednosilnikowych, którzy przewozili ładunki i pasażerów pomiędzy stanami Paraná, São Paulo i Mato Grosso. Po latach kupili go biznesmeni. W 2008 roku Tam dołączył do Star Alliance, a w 2010 roku połączył się z Lan Chile, tworząc Grupę Latam Airlines.


Tobie, polskiemu podróżnikowi, który pragnie poznać Brazylię, radzimy zawsze kupować loty bezpośrednio na stronach linii lotniczych lub w biurach podróży akredytowanych przez brazylijskie Ministerstwo Turystyki. W Brazylii istnieje wiele stron internetowych, które obiecują bardzo tanie loty, mile itp., ale niezliczona liczba osób padła już ofiarą wielu oszustw i problemów. Jeśli więc chcesz podróżować spokojnie i bezpiecznie, nawet jeśli zapłacisz trochę więcej, kup na stronie linii lotniczej lub poszukaj biur podróży. Loty do Brazylii są drogie, nie dajcie się zwieść bardzo niskim cenom. Konkurencja jest mała, dlatego ceny są wysokie, koszty też wysokie, ale linie lotnicze zawsze wprowadzają promocje, podobnie jak biura podróży.Czy chcesz dowiedzieć się więcej o głównych liniach lotniczych obsługujących loty krajowe w Brazylii? Czy kiedykolwiek podróżowałeś z którąś z tych firm? Zostaw komentarze, sugestie, pytania i referencje.

A jeśli chcesz kupić loty do Brazylii, porozmawiaj z nami, sprzedajemy również loty Azul, Gol i Latam!


0 comentário

Commentaires


bottom of page