top of page

Głowa Cukru

Atualizado: 3 de jan.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w Rio de Janeiro jest Głowa Cukru, po portugalsku: Pão de Açúcar.

W 1908 roku, Augusto Ferreira Ramos obserwując wzgórza Babilônia, Urca i Pão de Açúcar wpadł na genialny pomysł wyobrażając sobie między nimi kolejkę linową, która mogłaby zabrać ludzi, aby podziwiali piękno miasta. Już w 1910 r. rozpoczęto prace nad montażem kolejki linowych które, odkąd chwili otwarcia co roku obsługują tysiące turystów.Pão de Açúcar, jak wzgórze jest zwane w Brazylii, otrzymało tą nazwę w czasach kolonii Portugalskiej, kiedy to podczas produkcji cukru z trzciny cukrowej formowano stożki zwane „głową” i w tej formie cukier był wieziony z Brazylii do Portugalii, wzgórze swoim kształtem przypomina właśnie stożek cukru.Głowa Cukru to obecnie naturalny kompleks turystyczny, z którego można kontemplować piękno miasta Rio de Janeiro, z uprzywilejowanym widokiem na pomnik Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado, a także dzielnice Flamengo, Copacabana, las Tijuca, wzgórza Gávea, zatokę Guanabara, a po drugiej stronie zatoki miasto Niterói. Oprócz wspaniałych widoków, kompleks jest parkiem i miejscem imprez kulturalnych. Odwiedzający mogą kontemplować przyrodę, ale mogą również obejrzeć przedstawienie, uczestniczyć w koncercie oraz odwiedzić „Cocuruto” i dowiedzieć się więcej o historii Parku, a także skorzystać z kilku opcji przekąsek i spacerować szlakami pośród natury.

Wjazd kolejką linową na Głowę Cukru jest atrakcją samą w sobie. Punktem początkowym jest dzielnica Urca, tuż obok Praia Vermelha, u podnóża wzgórza Babilônia, jest to pierwszy odcinek, z którego kolejka linowa zabierze nas na 528 metrów na szczyt wzgórza Urca. W tym miejscu możemy podziwiać panoramę miasta oraz obejrzeć wystawę starych wagonów kolejki linowej. Tutaj również są restauracje i amfiteatr, a także lądowisko dla helikopterów, z którego można rozpocząć widowiskowy lot helikopterem. Ale wizyta trwa dalej, aż do następnej stacji, która zabierze Cię na 735 metrów na szczyt góry Głowa Cukru. To najwyższy punkt w całym kompleksie skąd roztacza się niesamowity widok. Tutaj również są bary i sklepy z pamiątkami.

Park przyciąga nie tylko turystów, ale także alpinistów. Jeśli chcesz skorzystać z jednej z ponad 150 dróg wspinaczkowych, o rożnym poziomie, dla bezpieczeństwa, dobrze jest poszukać wyspecjalizowanego przewodnika. Innymi słowy park ma dostępne atrakcje dla każdego.Niewątpliwie Głowa Cukru to obowiązkowy punkt turystyczny dla każdego, kto odwiedza miasto Rio de Janeiro.

Każdego roku zabieramy do parku wiele polskich grup, więc jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, jak zorganizować wycieczkę, przyjazd do Brazylii, skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszego specjalistycznego wsparcia w języku polskim.

Witamy i życzymy udanej wycieczki!


0 comentário

Posts recentes

Ver tudo

Yorumlar


bottom of page