12
dni
PROGRAMY 6

Rio de Janeiro - Wyspy Tropikalne – Petrópolis - Ouro Preto   – Foz do Iguaçu – Argentyna - Paragwaj

Skontaktuj się z nami i zadaj swoje pytania!

Casimiro Pac ( Po Polsku) 

Tel: 00 351 918 915 835

Email: casimiro@pallottitour.com • Skype: casimiro2

Camille Santos  (portugalski, angielski)

Tel: 00 55 21 998 622229

Email: camille@pallottitour.com • Skype: camille.pallottitour 

SKRIPT

DZIEN 1: WYLOT Z POLSKI 

Zbiórka na lotnisku Warszawa – Okęcie.

 

DZIEN 2: RIO DE JANEIRO 

 Przylot o godz.Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek. Wyjazd na zwiedzanie miasta Rio de Janeiro. City tour - Cidade Maravilhosa  (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio (1608), Catedral Metropolitana - potężna katedra w kształcie stożka może pomieścić 20tys osób.  Arcos da Lapa, akwedukt z XVII. w. Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro, rezydencja rodziny królewskiej, Maracanã. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEN 3: RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Po sniadaniu zwiedzanie : Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua  Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel) umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry (710m n.p.m Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża).  Z górnej stacji wwożą na szczyt niedawno zbudowane ruchome schody.Czas wolny i wjazd na  Głowe Cukru - Góra wysokości 396m n.p.m. Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta  góra.  Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema . Obiadokolacja. Nocleg. (dla chetnych show samby ok 95 USD)

Powrót do hotelu .Czas wolny na plazy Copacabana .Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEN 4: RIO DE JANEIRO – FOZ DO IGUAÇU

Śniadanie. Przelot do Foz. Wyjazd do jednego z najpiękniejszych  cudów natury, wpisanego listę UNESCO. Rzeka spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie rysują się wspaniale tęcze. Piękne wodospady z ogromnym hukiem  spadają z urwiska o wysokości 90 m. Powrót do hotelu. .Msza św. Kolacja.

 ( dla  chętnych show z kolacja, muzyka i tańcem folklorystycznym Ameryki Pld  ok. 40USD)

 

DZIEN 5: FOZ DO IGUACU - STRONA ARGENTYNSKA 

Śniadanie. Całodzienna wycieczka by poznac wodospady po stronie Argentyny. Iguaçu nalezy do parku narodowego o tej samej nazwie na terytorium  Brazylii i Argentyny. Powrót do hotelu. Msza sw. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEN 6: MISJE JEZUICKIE - ARGENTYNA

Śniadanie. San Ignacio Mini  – jedne z najbardziej zachowanych misji jezuickich zbudowanych w 1632 r. Spotkanie z  Polonią z Wandy ( miasteczko wybudowane przez Polaków). Msza św. Kolacja. Nocleg .

 

DZIEN 7: WYLOT DO RIO DE JANEIRO - PETROPOLIS - OURO PRETO

Śniadanie. Przelot do Rio de Janeiro Wyjazd w stronę miasta  Ouro Preto. Po drodze poznamy leżące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis - dzieło Pedra II, który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy  z zewnątrz Muzeum Imperial, Pałac de Cristal (Kryształowy Pałac  1884) - konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową, Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 - miał być najlepszym hotelem –kasynem ,Casa de Santos Daumont, Katedra de São Pedro. Po przerwie obiadowej bedziemy kontynuować naszą podróż w stronę miasta Ouro Preto. Zakwaterowanie Obiadokolacja i nocleg .

 

 DZIEN 8: OURO PRETO - MARIANA - OURO PRETO  

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVIIw. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentow. Zobaczymy tutaj wspaniałe kościoły, budowle z epoki baroku. Po przerwie obiadowej pojedziemy do fascynującego kolonialnego miasta Mariana. Zobaczymy XVIII – wieczną Mine da Passagem.(kopalnia złota), która była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Dla chętnych zjazd do Kopalni (fakultatywny ok. 10 us). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEN 9: OURO PRETO-CONGONHAS- RIO DE JANEIRO  

Śniadanie.Wyjazd do Rio.  Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Congonhas. Zobaczymy skarby sztuki późnego baroku - dwa arcydzieła Aleijadinho;12 naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplandzie santuarium Bom  Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach via crucis  (droga krzyżowa ) w pobliskim parku.  W godzinach popołudniowych  przyjazd do  Rio de  Janeiro. Obiadokolacja. Nocleg

 

DZIEN 10: WYSPY TRIPIKALNE

Śniadanie . Całodzienna wycieczka na pobliskie wyspy tropikalne. Czas wolny na kąpiel i plażowanie.

Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

DZIEN 11: WYLOT DO POLSKI

 

DZIEN 12: PRZYLOT DO POLSKI

 

W cenie

- 09 nocy w hotelach  3 / 4  ze sniadaniami

- 09 kolacji i 1obiad

-  przewodnik polski

-  autobus  z klimatyzacja

-  bilety wejsc   - wodospady po stronie brazylijskiej ,wodospady po stronie argentynskiej Grande Aventura,- podplyciecie pod sciane wody wodospadow ,Missóes, Glowa Cukru ,   Corcovado, wycieczka stateczkiem

Camille Santos  (Portugalski, Angielski)

Tel: 00 55 21 998 622229

Email: camille@pallottitour.com
• Skype: camille.pallottitour 

Casimiro Pac 

0048 51673-8421

00 351 918 915 835

Email: casimiro@pallottitour.com • Skype: casimiro2

Cadastur: 19.022680.10.0001-3   CNPJ: 07.772.005/0001-81
  • Facebook Social Icon
  • Twitter ícone social
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram
Desenvolvimento: mscriacao@gmail.com - 21 98176-2047 (Marcello Santos)